TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Sekcja biznesowa naszego portalu dostępna jest już w języku chińskim. To gest w stronę przedsiębiorców z Chin, którzy będą mogli zapoznać się z tarnowską ofertą inwestycyjną oraz nawiązać współpracę z miastem.

Zakłady Mechaniczne Tarnów mogą poszczycić się Indeksem Patriotyzmu Polskiego Biznesu. Nagroda dziennika Rzeczpospolita i Fundacji Patriotyzmu Gospodarczego przyznawana jest firmom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju Polski. Podczas tegorocznej edycji konkursu jedna z czterech głównych nagród trafiła do tarnowskiego przedsiębiorstwa za działania pomagające budować silną pozycję gospodarki kraju.

Największy Inkubator Przedsiębiorczości w Małopolsce już otwarty. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał 15 grudnia prezydent Roman Ciepiela wraz z Magdaleną Gadecką-Bukało, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego oraz Stanisławem Sorysem, wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego. – W tym miejscu będą inkubowały dobre pomysły, będzie rozwijała się tarnowska i małopolska przedsiębiorczość. To świetna propozycja dla młodych firm – podkreślał prezydent Tarnowa.

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne gościły przedstawicieli spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Celem wizyty było zapoznanie się z potencjałem badawczo-rozwojowym przedsiębiorstwa i jego możliwościami produkcyjnymi.

Mimo że Zakłady Mechaniczne Tarnów przyjęły w tym roku ponad 140 pracowników, nadal poszukują kolejnych specjalistów do pracy. Ponad 20 fachowców udało się pozyskać firmie podczas giełd zatrudnienia i innych podobnych spotkań w ostatnim czasie. To m.in. efekt współpracy spółki z urzędami pracy.