TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Kapsle produkowane w Tarnowie trafią do producentów napojów butelkowanych na całym świecie. W mieście produkcję uruchomiła na początku grudnia spółka Metal Clusers, należąca do grupy Can-Pack, lidera w branży opakowań napojowych. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, tylko w przyszłym roku w tarnowskiej fabryce rocznie wytwarzanych będzie ponad 7 miliardów kapsli, a w 2018 roku 11 mld. Dzięki tej inwestycji pracę znajdzie tu w sumie sto osób.

Grupa Azoty ma nowego prezesa. Po niespełna 10 miesiącach ze stanowiska szefa spółki odwołano Mariusza Bobera. Zastąpił go dr Wojciech Wardacki, który od kwietnia pełnił funkcję prezesa zakładów w Policach.

Wirtualna centrala telefoniczna w chmurze internetowej, system do analizy rozkładu pola akustycznego w badaniach wymowy polskiej oraz pulpit komputera PC na ekranie czytnika e-booków – to trzy najlepsze konkursowe projekty, które zdaniem jury najbardziej zasłużyły na tytuł Tarnowskiej Innowacji 2016. Laureatom pierwszej edycji konkursu wręczono nagrody o łącznej wartości 45 tys. złotych podczas dzisiejszej (15 grudnia) gali w Sali Lustrzanej.

Polska firma Arlen, będąca liderem wśród producentów wyspecjalizowanej odzieży ochronnej, służbowej i wizerunkowej, zatrudni w ciągu najbliższych miesięcy w nowo otwartym oddziale przy ul. Kochanowskiego 32a w Tarnowie kilkudziesięciu nowych pracowników. – Obecnie zatrudniamy 70 osób, a docelowo ma ich być 120. Proponujemy wyłącznie umowy o pracę – podkreślał prezes zarządu Marcin Kuhnke, podczas dzisiejszego (14 grudnia) oficjalnego otwarcia oddziału.

W najbliższy czwartek, 15 grudnia, poznamy laureatów pierwszej edycji konkursu Tarnowska Innowacja 2016. Najlepsi otrzymają nagrody o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w Sali Lustrzanej o godz. 16.

Nie będzie rozbudowy galerii Gemini. Tarnowska Rada Miejska w głosowaniu imiennym, czternastoma głosami radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości, przyjęła dziś (1 grudnia) projekt uchwały, zmieniający plan zagospodarowania przestrzennego, wprowadzający między innymi ograniczenia dla Gemini. Nie przekonały ich argumenty Rafała Sonika, właściciela Gemini, który podkreślał, że Gemini to firma w stu procentach polska, a petycję w sprawie jej rozbudowy podpisało 46 tysięcy osób.