TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Ruszyła rekrutacja do udziału w zaplanowanym na 4 marca w Tarnowie spotkaniu, którego uczestnicy będą mogli uzyskać informacje na temat głównych założeń programowania Funduszy Europejskich na lata 2014-2020. Zainteresowani otrzymają m.in. podstawowe informacje o wymaganych dokumentach i kryteriach naboru wniosków.

Na blisko 8,6 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa mogą liczyć przedsiębiorcy prowadzący średniej wielkości firmę. Aby uzyskać wsparcie, trzeba wziąć udział w konkursie „Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw”.

Części wyposażenia wozu wsparcia bezpośredniego, który ma być nowym polskim czołgiem, powstaną w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie. To efekt umowy podpisanej z OBRUM Gliwice.

Ponad 5 mln dodatkowej dotacji z Unii Europejskiej otrzymało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na wymianę grupowych węzłów cieplnych. W sumie spółka może liczyć na kwotę niemal 31 mln pochodzących z Funduszu Spójności.

Komisja Europejska zatwierdziła ostateczny kształt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Małopolska otrzyma prawie 3 miliardy euro. - Satysfakcja i radość z zatwierdzenia programu jest tym większa, że włożyliśmy w cały proces ogromną pracę. Udało się nam wywalczyć to, na czym zależało nam najbardziej – mówi na łamach portalu malopolskie.pl Marek Sowa, marszałek małopolski. 

Okazja do wymiany doświadczeń z ekspertami branży IT oraz możliwość zaprezentowania swojej firmy na rynku zagranicznym, a także zapoznanie się z nowymi, innowacyjnymi technologiami – to główna korzyści udziału w giełdzie kooperacyjnej Future Match 2015 organizowanej podczas targów CeBIT 2015 od 16 do 20 marca 2015 r. w Hanowerze w Niemczech.

Wystartowała VI edycja konkursu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii 2015. To program Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich, sprawdzonych, zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. Jego celem jest szerzenie globalnej myśli technicznej w trosce o tworzenie klimatu zrównoważonego rozwoju i budowanie zielonej gospodarki.

W ramach 5. edycji konkursu Małopolski Inkubator Pomysłowości doktoranci uczelni i placówek naukowych, które mają swoją siedzibę lub oddział na terenie województwa, mogą zdobyć nawet 20 tys. zł nagrody.

Coraz więcej firm traktuje wzornictwo przemysłowe jako ważny element tworzenia nowych produktów czy usług. Jednak dla wielu przedsiębiorców barierą utrudniającą zastosowanie takiego podejścia jest brak funduszy.

3 lutego 2015 r. rozpoczyna się rekrutacja osób na miejsca staży zawodowych na rok 2015 w projekcie „KONSERWATOR Bis – program aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia”. Rekrutacja uczestników trwa do 13 lutego 2015 r. do godz. 16.00.