TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Z myślą o przedsiębiorcach przygotowano program, którzy dzięki europejskiemu wsparciu mogą liczyć na pomoc w procesie wychodzenia ze swoją ofertą zagranicę. Środki zarezerwowane na ten cel to 2,3 mln euro. Dofinansowanie można uzyskać na usługi doradcze dla firm. Nabór wniosków potrwa do 30 marca.

Do udziału w bezpłatnych elektronicznych szkoleniach zachęca Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W ramach Akademii PARP można skorzystać z bogatej oferty 94 interaktywnych kursów. Wystarczy zapisać się do wirtualnej akademii.

Do 25 lutego można zgłaszać chęć udziału w polsko-brytyjskich spotkaniach biznesowych, które odbędą się 8 marca w Warszawie. Spotkania adresowane są do firm reprezentujących m. in. branżę lotniczą, motoryzacyjną, maszynową, technologii 3D i teleinformatyczną.

Trwają szkolenia w ramach konkursu „Tarnowski Junior Biznesu”. Uczniowie i studenci mogą skorzystać z porad pracowników Wydziału Obsługi Przedsiębiorców, którzy udzielają informacji dotyczących udziału w biznesowej rywalizacji.

Ruszyła druga edycja Innovators under 35 Poland, czyli konkursu skierowanego do młodych liderów, którzy mają do zaprezentowania innowacyjny projekt technologiczny. Kandydatów można zgłaszać do 14 kwietnia.

Co piątek w siedzibie strefy przedsiębiorców DESK można zasięgnąć informacji dotyczących m.in. prowadzenia firmy oraz możliwości jej rozwoju. Wszystko to w ramach bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z dziedziny biznesu. Najbliższe spotkanie odbędzie się już jutro, 19 lutego. Tym razem do dyspozycji tarnowian w godz. 10-15 będzie przedstawiciel Enterprise Europe Network. 

Kolejną „Środę z funduszami” zaplanowano na 2 marca o g. 10, jednak zapisy na to wydarzenie ruszyły już dzisiaj i potrwają do 29 lutego. Spotkanie informacyjne w siedzibie Starostwa Powiatowego jest adresowane do przedsiębiorców zainteresowanych tematyką pozyskania funduszy europejskich na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej.

Zakłady Mechaniczne z kolejnym kontraktem dla Wojska Polskiego. Tym razem tarnowska firma podpisała umowę na dostawę 200 granatników RGP-40. Pierwszych sto sztuk broni szybkostrzelnej ma trafić do armii do końca października.

Można już składać oferty w programie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”. Program ten przygotowano z myślą o początkujących, jak i bardziej doświadczonych przedsiębiorcach. W ramach międzynarodowej współpracy ci drudzy mogą przekazać wiedzę kolegom, którzy niedawno rozpoczęli działalność gospodarczą. Osoby zakwalifikowane do programu mogą liczyć na  comiesięcznie dofinansowanie w wysokości kilkuset euro, które można przeznaczyć na przelot, zakwaterowanie i bieżące potrzeby.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie powstaje nowa jednostka - Dział Badań Naukowych. Jednym z jej głównych zadań będzie katalizowanie współpracy naukowców z przedstawicielami środowisk przemysłowych. – To bardzo dobra wiadomość. Chcemy zainteresować tą inicjatywą możliwie szerokie grono przedsiębiorców – komentuje Piotr Augustyński, zastępca prezydenta.