TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

„INNOLOT – innowacyjne lotnictwo” to jeden z projektów, z którego można starać się o  dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach programu Inteligentny Rozwój. Nabór wniosków będzie prowadzony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Budżet przeznaczony na realizację projektów wynosi 400 mln zł.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zachęca przedsiębiorców do udziału w konkursie Go_Global.pl. Dzięki programowi przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki światowe, dostosowania się do wymagań danego rynku oraz rozwoju i weryfikacji strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami. Na wsparcie firm w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych przeznaczono 15 mln złotych.

Forum Młodych Przedsiębiorców powstałe z inicjatywy Młodych Innowacyjnych już po raz piąty zostanie zorganizowane w Warszawie. Spotkanie integruje najważniejsze organizacje otoczenia młodego biznesu, szkoły wyższe, inkubatory przedsiębiorczości, a przede wszystkim młodych innowacyjnych przedsiębiorców. Forum odbędzie się 7 maja w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

Nagrodzenie pracodawców udowadniających, że inwestycja w ludzi oznacza rozwój firmy to cel konkursu „Kreator miejsc pracy”. – Poszukiwane są firmy, które na pierwszym miejscu stawiają pracowników i dbają o jak najlepsze warunki pracy – tłumaczy Władysław Kosiniak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej.

Naukowcy z polskich i zagranicznych uczelni, najwyższej klasy ekonomiści i menedżerowie z wieloletnią praktyką biznesową to prelegenci, którzy wezmą udział w XI Międzynarodowym Kongresie MBA. Podczas konferencji, która odbędzie się 15-17 maja w Krakowie środowisko naukowców i ekonomistów będzie dyskutować o jakości kształcenia i kondycji biznesu w Polsce.

Jesteś zainteresowany założeniem własnej firmy, ale nie wiesz od czego zacząć? Do udziału w bezpłatnych warsztatach „Własna firma – zanim zrealizujesz pomysł” zachęca Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie. Zajęcia mają na celu rozwianie wątpliwości dotyczących założenia firmy, które nurtują przyszłych przedsiębiorców.

O dofinansowanie sięgające nawet 20 mln euro mogą ubiegać się przedsiębiorcy z małych, średnich i mikrofirm. Głównym kryterium branym pod uwagę przy ocenie wniosków jest uwzględnienie prac rozwojowych, które będą prowadzone przez firmę.

Blisko 800 tys. zł wyniesie koszt wykonania dokumentacji na potrzeby Tarnowskich Gniazd Innowacyjnych Specjalizacji. 31 marca przedstawiciele magistratu podpisali umowę ze zwycięskimi firmami, które zrealizują projekt.