TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Tarnowskie „Mechaniczne” nagrodzono dwoma statuetkami w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2016. Spółka otrzymała Grand Prix za Przeciwlotniczy System Rakietowo-Artyleryjski Pilica. Nagrodą II stopnia wyróżniono strzelnicę kontenerową.

Na szerokie możliwości współpracy gospodarczej tarnowskich przedsiębiorstw i firm z Tajwanu wskazywał goszczący dzisiaj (24 czerwca) w Tarnowie ambasador Tajwanu w Polsce Henry Ming-Jeng Chen. Dyplomata odwiedził m.in. Inkubator Przedsiębiorczości i siedzibę Grupy Azoty. 

Powiązania pomiędzy technologią, nauką a biznesem były tematem pierwszego panelu dyskusyjnego drugiego dnia 9. Forum Inwestycyjnego. Uczestnicy dyskusji zastanawiali się, na jakich warunkach świat akademicki powinien współpracować ze światem biznesu.

To główne zagadnienie, wokół którego toczyła się rozmowa podczas jednego z paneli dyskusyjnych pierwszego dnia 9. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Uczestnicy debaty dyskutowali m.in. o tym, czy start-upy są nadzieją dla polskiej gospodarki.

W 9. Forum Inwestycyjnym w Tarnowie uczestniczyli przedstawiciele ECON, czyli członkowie Komisji Polityki Gospodarczej Europejskiego Komitetu Regionów – organu doradczego Unii Europejskiej w sprawach rozwoju miast i regionów. Tematem, wokół którego toczyły się dyskusje podczas pierwszego dnia wydarzenia, były innowacje. – Postawienie na innowacje może stanowić klucz do sukcesu w kreowaniu nowych miejsc pracy – zaznaczył podczas konferencji prasowej Christian Buchmann, przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej ECON.

Ponad 460 przedstawicieli parlamentu, biznesu i nauki z całej Polski i kilkunastu krajów Unii Europejskiej uczestniczy w 9. Forum Inwestycyjnym, które od 20 do 21 czerwca odbywa się w Tarnowie. W trakcie forum poznamy laureatów konkursów Inwestor roku i Inwestycja roku, a także Start-up Award. Po raz pierwszy innowacyjne pomysły w ramach Robot Show zaprezentują uczniowie szkół średnich i studenci, a swoje wyjazdowe posiedzenie odbędzie w Tarnowie  Komisja Polityki Gospodarczej Europejskiego Komitetu Regionów – organu doradczego Unii Europejskiej w sprawach rozwoju miast i regionów.

Szerokie zastosowanie wyposażenia i sprzętu wojskowego produkowanego przez Zakłady Mechaniczne w Tarnowie można było zobaczyć podczas ćwiczeń Anakonda-16 na drawskim poligonie. Spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej udostępniła karabiny wyborowe, maszynowe, granatniki, moździerze, elementy uzbrojenia śmigłowców i czołgów, a także strzelnicę kontenerową z multimedialnym trenażerem. 

Jak informuje Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ogłoszono konkurs na dofinansowanie projektów dotyczących proinnowacyjnych usług dla przedsiębiorców. Tym razem można starać się o pozyskanie środków na ochronę własności przemysłowej. Wnioski można składać od 18 lipca do 20 stycznia 2017 roku. Pula środków do rozdysponowania to 50 mln złotych.

Pokazy robotów, inspirujące warsztaty, prelekcje gości z Meksyku, Malezji i Ukrainy to tylko część atrakcji przygotowanych z myślą o studentach oraz uczniach tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. Wszystko to w ramach drugiego dnia (21 czerwca) 9. Forum Inwestycyjnego odbywającego się w tarnowskim teatrze.

Płatne staże, szkolenia i konsultacje zawodowe oferowane są w ramach projektu „Praca dla młodych“. Program skierowany jest do osób w wieku 15-29 lat, które pozostają bierne zawodowo. Jak tłumaczą przedstawiciele Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie, będący koordynatorami projektu, celem działań jest aktywizacja społeczna i zawodowa młodych.