TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Poradnik biznesowy – publikację z najważniejszymi informacjami niezbędnymi przedsiębiorcy, który prowadzi lub zamierza rozpocząć działalność gospodarczą w Tarnowie – przygotował Wydział Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miasta Tarnowa. Poradnik trafi do około 11 tysięcy firm czyli wszystkich przedsiębiorców zarejestrowanych w mieście. – To ma być narzędzie, które pozwoli przedsiębiorcom możliwie szybko dotrzeć do  potrzebnych im informacji – mówi Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa.

Energy Solutions wybuduje się w Tarnowie i zatrudni 30 inżynierów. – Dlatego już rozgląda się za fachowcami planując proces rekrutacyjny – mówi prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego Rafał Działowski. Umowa w tej sprawie została już podpisana.

Badania zmodyfikowanego karabinu maszynowego UKM – 2000P produkowanego przez Zakłady Mechaniczne w Tarnowie przekroczyły półmetek.  Karabin w wersji, która ma być w najbliższych latach sprzedawana armii, pokazany zostanie na nadchodzącym XXIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

450 mln złotych to kwota jaką Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przeznaczyła na  konkurs w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Jego celem jest wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach. Firmy mogą liczyć na dofinansowanie na eksperymentalne prace rozwojowe i usługi doradcze.