fTARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w bezpłatnym seminarium dla przedsiębiorców zorganizowanym przez tarnowski magistrat. Chętni, którzy pojawili się wczoraj, 18 października, w Sali Lustrzanej, mieli okazję poznać możliwe formy dofinansowania, które oferuje Unia Europejska. Wydarzenie towarzyszyło Małopolskiemu Festiwalowi  Innowacji.

Jeszcze do końca października można zgłosić się do konkursu „Nakręć się na sukces”. To propozycja dla tych, którzy zdecydowali się założyć firmę lub zrealizowali projekt dzięki wsparciu ze środków europejskich. Osoby, które nakręcą filmik i pochwalą się swoim pomysłem, mają szansę na atrakcyjne nagrody, m.in. kampanię promocyjną o wartości 100 tys. złotych.

Trwają zapisy na II Targi Inwestycyjne Aglomeracji Tarnowskiej. To propozycja dla inwestorów, deweloperów, architektów oraz wszystkich zainteresowanych ulokowaniem inwestycji w Tarnowie lub okolicznych gminach. Podczas spotkania 21 października od g. 10 do 15 w Sali Lustrzanej będzie można poznać ofertę inwestycyjną, która obejmuje obszar o łącznej powierzchni niemal 780 hektarów. Początek o godz. 10.

Planujesz rozpoczęcie własnej działalności? Masz pytania dotyczące przepisów podatkowych? Jeśli tak, skorzystaj z bezpłatnych porad w siedzibie urzędu miasta. Konsultacje zaplanowano dwa razy w miesiącu. Pierwsze z nich odbędą się 2 listopada.

Spółka Control Process świętuje 25-lecie działalności. Powstała w Tarnowie firma zajmowała się początkowo projektowaniem, montażem oraz rozruchem instalacji automatyki i pomiarów. Obecnie grupa kapitałowa Control Process to kilkanaście spółek o profilu inżynieryjno – budowlanym zatrudniających około tysiąc osób w całej Polsce.

Do udziału w bezpłatnym seminarium dla przedsiębiorców „Rozwiń swój biznes dzięki wsparciu UE” zachęcają pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego magistratu. Podczas spotkania 18 października będzie można dowiedzieć się, jakie dofinansowanie można uzyskać dzięki funduszom europejskim. Początek o godz. 10 w Sali Lustrzanej.

Jak informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jeszcze tylko do 3 października można zgłaszać się do konkursu Pracodawca Jutra. To propozycja skierowana do pracodawców, którzy z sukcesem realizują przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym, pomagające uczniom, studentom i absolwentem wejść na rynek pracy.

Do końca września potrwa nabór do pierwszej edycji konkursu Tarnowska Innowacja 2016. To propozycja dla tych, którzy mają nieszablonowy pomysł i chcą podzielić się nim ze światem. Jest o co walczyć – łączna wartość nagród finansowych to 54 tys. złotych.

Do udziału w szóstej edycji Spotkań Kooperacyjnych W Warszawie zachęca Enterprise Europe Network. Impreza o charakterze gospodarczym odbędzie się 19-20 października i będzie towarzyszyć międzynarodowym Targom Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland.

Masz powyżej 30 lat i jesteś osobą długotrwale bezrobotną? Jeśli tak to projekt "Dobry Czas na Biznes - ST" skierowany jest właśnie do ciebie. Na jego realizację zostanie przeznaczone 19 mln złotych ze środków europejskich. Nabór wniosków rozpocznie się w październiku.