fTARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Warsztaty, pośrednictwo pracy, szkolenia zawodowe i płatne staże zawodowe czekają na wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział w projekcie „Animator pracy”. To propozycja dla tych, którzy pozostają bez pracy lub są bierni zawodowo. Nabór potrwa do 30 września.

Zbliża się zakończenie negocjacji w sprawie dostaw Przeciwlotniczego Systemu Rakietowo-Artyleryjskiego Pilica dla Sił Zbrojnych RP. Zakłady Mechaniczne Tarnów zaprezentują sprzęt podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Ustalono ostateczną konfigurację systemu i przedstawiono harmonogram dostaw. Do rozstrzygnięcia pozostało kilka prawnych aspektów. Jeśli nastąpi to planowo, jeszcze we wrześniu można się spodziewać podpisania umowy. Dostawy mają umożliwić dalszy, dynamiczny rozwój Zakładom Mechanicznym Tarnów należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.   

Działający od 1996 roku tarnowski zakład Lenze zatrudnia 157 osób i jest czwartym, największym pracodawcą na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. Specjalizuje się w obróbce żeliwnych i aluminiowych odlewów oraz w montażu motoreduktorów.   

Z myślą o tych, którzy nie boją się nowych, nieszablonowych rozwiązań, ogłoszono konkurs Tarnowska Innowacja 2016. Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 54 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września.

Pozyskałeś pieniądze na własny biznes lub zrealizowałeś ciekawy projekt dzięki funduszom europejskim? Nakręć filmik i pochwal się światu swoim pomysłem. Dla autorów najciekawszych propozycji czekają atrakcyjne nagrody, m.in. kampania promocyjna o wartości 100 tys. zł.

Do udziału w branżowych targach zachęca Wydział Rozwoju Gospodarczego magistratu. Przedsiębiorcy z Tarnowa mają szansę wziąć nieodpłatnie udział w wydarzeniu o charakterze biznesowym, które odbywać się będzie od 27 września do 2 października. Uczestnicy mogą liczyć na bezpłatny przejazd na targi i pomoc w znalezieniu noclegu.

Jeśli masz powyżej 30 lat i jesteś osobą długotrwale bezrobotną, projekt „Dobry Czas na Biznes – ST” skierowany jest właśnie do ciebie. Na jego realizację Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego planuje przeznaczyć ze środków europejskich ponad 19 mln zł. Pierwszy nabór wniosków rozpocznie się we wrześniu.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin gościł 17 sierpnia w siedzibie tarnowskich Zakładów Mechanicznych. Jego wizyta stanowiła okazję do rozmów o projektach badawczych prowadzonych przez spółkę. – Przemysł sektora obronnego zarówno ze względów gospodarczych, jak i ze względu na bezpieczeństwo Polski jest traktowany przez nasz rząd jako jeden z najważniejszych obszarów – zapewniał Jarosław Gowin. Nie zabrakło również rozmów o możliwościach współpracy tarnowskiej firmy z uczelniami wyższymi.

Mobilna strzelnica z tarnowskich „Mechanicznych” cieszyła się dużym zainteresowaniem podczas… pikniku na warszawskiej Agrykoli. Do obiektu szkoleniowego w długiej kolejce ustawiali się nie tylko żołnierze obecni na Święcie Wojska Polskiego, lecz również goście imprezy.

Już po raz szósty organizowany jest konkurs Idee Grant na najbardziej innowacyjny pomysł na biznes. Organizatorzy poszukują przedsiębiorczych Polek, które planują rozpoczęcie działalności lub rozwijanie już tej istniejącej. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 września.