TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Wciąż można starać się o uzyskanie dofinansowania na założenie własnej działalności gospodarczej. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie dysponuje środkami dla osób bezrobotnych, które chcą prowadzić firmę. Na ten cel można uzyskać nawet 21 tys. złotych.

Ogłoszono dodatkowy nabór do konkursu „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand" – poinformowała Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Na jego realizację zarezerwowano kwotę 50 mln złotych.

Jak informuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, wciąż można zgłaszać się do udziału w projekcie „Dobry Czas na Biznes”. To propozycja dla osób, które chcą założyć własną firmę. Pierwszy nabór wniosków przedłużono do 9 listopada. Uczestnicy mogą uzyskać dotację w wysokości ponad 24 tys. zł.

Do udziału w bezpłatnych spotkaniach poświęconych pozyskaniu dotacji z funduszy europejskich na założenie firmy zachęcają pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Na uruchomienie działalności gospodarczej można uzyskać ponad 24 tys. zł. Pierwsze spotkanie informacyjne zaplanowano w najbliższy piątek, 4 listopada, o godz. 10 w Strefie Przedsiębiorców DESK.

Zakończono rozbudowę fabryki grupy Beckers w Tarnowie. Dzięki inwestycji w firmie docelowo ma pracować 80 osób, co oznacza utworzenie 30 nowych miejsc pracy. – Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na farby przemysłowe w Europie centralnej i wschodniej, trzy lata temu grupa Beckers podjęła decyzję o rozbudowie zakładu w Tarnowie. Dzięki inwestycji podwoiliśmy nasze moce produkcyjne – podkreśla Danuta Zyder, dyrektor spółki Becker Farby Przemysłowe w Tarnowie, podczas uroczystości otwarcia nowej części zakładu produkcyjnego 26 października.

Do udziału w spotkaniu dotyczącym rynku Kazachstanu zachęca Wydział Rozwoju Gospodarczego. 26 października organizatorzy projektu „Business in Małopolska” opowiedzą o potencjale młodego, rozwijającego się rynku, doradzą, jak planować biznesową współpracę. Początek o godz. 10 w Hotelu Krzyskim.

W Sali Lustrzanej można było poznać ofertę inwestycyjną gmin i miast należących do Aglomeracji Tarnowskiej. 21 października odbyły się tam II Targi Inwestycyjne Aglomeracji Tarnowskiej, podczas których inwestorzy, deweloperzy, architekci, a także wszyscy zainteresowani ulokowaniem biznesu w Tarnowie lub najbliższej okolicy mogli nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami poszczególnych gmin.

Tarnów również włączył się w VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery. W strefie przedsiębiorców DESK przy ul. Wałowej uczniowie czterech tarnowskich szkół i placówek mieli okazję spotkać się dzisiaj, 20 października, z Wojciechem Jewułą, właścicielem marki Kuźnia Fryzjerstwa Jewuła. Przedsiębiorca podpowiadał przyszłym fryzjerom, co należy zrobić, by odnieść sukces.

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w bezpłatnym seminarium dla przedsiębiorców zorganizowanym przez tarnowski magistrat. Chętni, którzy pojawili się wczoraj, 18 października, w Sali Lustrzanej, mieli okazję poznać możliwe formy dofinansowania, które oferuje Unia Europejska. Wydarzenie towarzyszyło Małopolskiemu Festiwalowi  Innowacji.

Jeszcze do końca października można zgłosić się do konkursu „Nakręć się na sukces”. To propozycja dla tych, którzy zdecydowali się założyć firmę lub zrealizowali projekt dzięki wsparciu ze środków europejskich. Osoby, które nakręcą filmik i pochwalą się swoim pomysłem, mają szansę na atrakcyjne nagrody, m.in. kampanię promocyjną o wartości 100 tys. złotych.