TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Spółka Control Process świętuje 25-lecie działalności. Powstała w Tarnowie firma zajmowała się początkowo projektowaniem, montażem oraz rozruchem instalacji automatyki i pomiarów. Obecnie grupa kapitałowa Control Process to kilkanaście spółek o profilu inżynieryjno – budowlanym zatrudniających około tysiąc osób w całej Polsce.

Do udziału w bezpłatnym seminarium dla przedsiębiorców „Rozwiń swój biznes dzięki wsparciu UE” zachęcają pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego magistratu. Podczas spotkania 18 października będzie można dowiedzieć się, jakie dofinansowanie można uzyskać dzięki funduszom europejskim. Początek o godz. 10 w Sali Lustrzanej.

Jak informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jeszcze tylko do 3 października można zgłaszać się do konkursu Pracodawca Jutra. To propozycja skierowana do pracodawców, którzy z sukcesem realizują przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym, pomagające uczniom, studentom i absolwentem wejść na rynek pracy.

Do końca września potrwa nabór do pierwszej edycji konkursu Tarnowska Innowacja 2016. To propozycja dla tych, którzy mają nieszablonowy pomysł i chcą podzielić się nim ze światem. Jest o co walczyć – łączna wartość nagród finansowych to 54 tys. złotych.

Do udziału w szóstej edycji Spotkań Kooperacyjnych W Warszawie zachęca Enterprise Europe Network. Impreza o charakterze gospodarczym odbędzie się 19-20 października i będzie towarzyszyć międzynarodowym Targom Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland.

Masz powyżej 30 lat i jesteś osobą długotrwale bezrobotną? Jeśli tak to projekt "Dobry Czas na Biznes - ST" skierowany jest właśnie do ciebie. Na jego realizację zostanie przeznaczone 19 mln złotych ze środków europejskich. Nabór wniosków rozpocznie się w październiku.

Warsztaty, pośrednictwo pracy, szkolenia zawodowe i płatne staże zawodowe czekają na wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział w projekcie „Animator pracy”. To propozycja dla tych, którzy pozostają bez pracy lub są bierni zawodowo. Nabór potrwa do 30 września.

Zbliża się zakończenie negocjacji w sprawie dostaw Przeciwlotniczego Systemu Rakietowo-Artyleryjskiego Pilica dla Sił Zbrojnych RP. Zakłady Mechaniczne Tarnów zaprezentują sprzęt podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Ustalono ostateczną konfigurację systemu i przedstawiono harmonogram dostaw. Do rozstrzygnięcia pozostało kilka prawnych aspektów. Jeśli nastąpi to planowo, jeszcze we wrześniu można się spodziewać podpisania umowy. Dostawy mają umożliwić dalszy, dynamiczny rozwój Zakładom Mechanicznym Tarnów należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.   

Działający od 1996 roku tarnowski zakład Lenze zatrudnia 157 osób i jest czwartym, największym pracodawcą na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. Specjalizuje się w obróbce żeliwnych i aluminiowych odlewów oraz w montażu motoreduktorów.   

Z myślą o tych, którzy nie boją się nowych, nieszablonowych rozwiązań, ogłoszono konkurs Tarnowska Innowacja 2016. Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 54 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września.