TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Około 120 osób, przedstawicieli Polonii, weźmie udział w Forum Gospodarczym Polonii Świata, które rozpocznie się już jutro, 22 lipca, w Tarnowie o godz. 11.30. Wydarzenie w tarnowskim teatrze potrwa dwa dni, a towarzyszyć mu będą spotkania, dyskusje, a także prezentacje ofert biznesowych. 

Ponad 40 osób znalazło już zatrudnienie w tarnowskiej siedzibie firmy CCIG świadczącej usługi typu call center. Do tej grupy w najbliższym tygodniu dołączy najprawdopodobniej kolejnych kilkadziesiąt nowo zatrudnionych osób. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami przedstawicieli spółki CCIG ruszyła kolejna rekrutacja. Docelowo firma chce, by w oddziale przy ul. Kochanowskiego pracę znalazło nawet 300 osób. 

Rusza nabór wniosków do konkursu Scale UP, realizowanego w ramach rządowego programu Start In Poland. Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa. Wnioski można składać od 15 lipca do 15 września do Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Masz innowacyjny produkt, którym chcesz się pochwalić? Chcesz zmienić coś w swoim otoczeniu biznesowym lub zawodowym? Inspirują cię nowoczesne trendy w zarządzaniu lub udoskonalaniu procesów funkcjonowania firm? A może pracujesz nad unikatowym projektem badawczo-rozwojowym? Jeśli tak, sięgnij po statuetkę Tarnowskiej Innowacji 2016. Pula nagród w konkursie to 54 tys. zł!

Tarnowskie „Mechaniczne” nagrodzono dwoma statuetkami w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2016. Spółka otrzymała Grand Prix za Przeciwlotniczy System Rakietowo-Artyleryjski Pilica. Nagrodą II stopnia wyróżniono strzelnicę kontenerową.

Na szerokie możliwości współpracy gospodarczej tarnowskich przedsiębiorstw i firm z Tajwanu wskazywał goszczący dzisiaj (24 czerwca) w Tarnowie ambasador Tajwanu w Polsce Henry Ming-Jeng Chen. Dyplomata odwiedził m.in. Inkubator Przedsiębiorczości i siedzibę Grupy Azoty. 

Powiązania pomiędzy technologią, nauką a biznesem były tematem pierwszego panelu dyskusyjnego drugiego dnia 9. Forum Inwestycyjnego. Uczestnicy dyskusji zastanawiali się, na jakich warunkach świat akademicki powinien współpracować ze światem biznesu.

To główne zagadnienie, wokół którego toczyła się rozmowa podczas jednego z paneli dyskusyjnych pierwszego dnia 9. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Uczestnicy debaty dyskutowali m.in. o tym, czy start-upy są nadzieją dla polskiej gospodarki.

W 9. Forum Inwestycyjnym w Tarnowie uczestniczyli przedstawiciele ECON, czyli członkowie Komisji Polityki Gospodarczej Europejskiego Komitetu Regionów – organu doradczego Unii Europejskiej w sprawach rozwoju miast i regionów. Tematem, wokół którego toczyły się dyskusje podczas pierwszego dnia wydarzenia, były innowacje. – Postawienie na innowacje może stanowić klucz do sukcesu w kreowaniu nowych miejsc pracy – zaznaczył podczas konferencji prasowej Christian Buchmann, przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej ECON.

Ponad 460 przedstawicieli parlamentu, biznesu i nauki z całej Polski i kilkunastu krajów Unii Europejskiej uczestniczy w 9. Forum Inwestycyjnym, które od 20 do 21 czerwca odbywa się w Tarnowie. W trakcie forum poznamy laureatów konkursów Inwestor roku i Inwestycja roku, a także Start-up Award. Po raz pierwszy innowacyjne pomysły w ramach Robot Show zaprezentują uczniowie szkół średnich i studenci, a swoje wyjazdowe posiedzenie odbędzie w Tarnowie  Komisja Polityki Gospodarczej Europejskiego Komitetu Regionów – organu doradczego Unii Europejskiej w sprawach rozwoju miast i regionów.