fTARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Dzięki 65-milionowej inwestycji w Centrum Badawczo-Rozwojowe produkty tarnowskich Zakładów Mechanicznych mają być bardziej innowacyjne. Mowa o sprzęcie obrony przeciwlotniczej, rakietowo-artyleryskiej, uzbrojeniu pokładowym i broni strzeleckiej. Potencjał CBR dostrzega również Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, który gościł dzisiaj, 10 sierpnia, w siedzibie tarnowskiej spółki.

Jak informują przedstawiciele Wydziału Rozwoju Gospodarczego, 19 sierpnia nie odbędą się konsultacje w ramach biznesowych piątków w DESK-u. Kolejny dyżur ze specjalistą Enterprise Europe Network wyznaczono we wrześniu.

Aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych zakłada projekt Niepełnosprawność kluczem sukcesu! To propozycja skierowana do osób bezrobotnych, powyżej 30 roku życia, które chcą wziąć udział m.in. w kursach i szkoleniach zawodowych. Nabór rozpoczął się w sierpniu i potrwa do grudnia 2017 roku.

Ruszył konkurs „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2016”, w którym poszukiwani są przedsiębiorcy ułatwiający pracownikom godzenie życia zawodowego z rodzinnym. Organizatorzy konkursu, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, chcą w ten sposób nagrodzić pracodawców, którzy przy prowadzeniu firmy mają na uwadze politykę prorodzinną. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października.

Promocję tradycyjnych wyrobów mięsnych, a także edukację konsumentów zakłada projekt Małopolskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Aqua Sport. Jego autorzy planują wesprzeć lokalnych producentów produktów mięsnych i wędliniarskich, którzy prowadzą działalność w Małopolsce. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia.

Za nami pierwsza edycja Forum Gospodarczego Polonii Świata. Podczas dwudniowej imprezy o charakterze gospodarczym uczestnicy dyskutowali o możliwościach współpracy między polskimi a polonijnymi przedsiębiorcami. Goście, przedstawiciele Polonii, którzy przybyli do Tarnowa z 23 krajów, podkreślali, że możliwość bezpośredniego kontaktu z innymi biznesmenami i reprezentantami polskiego samorządu jest nie do przecenienia, a tego typu konferencje powinny odbywać się cyklicznie.

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne mają nowego prezesa. Został nim Henryk Łabędź, długoletni szef związków zawodowych w spółce, zastępując na stanowisku Krzysztofa Jagiełłę. Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy 22 lipca dokonano zmian w całym zarządzie „Mechanicznych”.

Trwające w Tarnowie Forum Gospodarcze Polonii Świata zgromadziło dzisiaj, 22 lipca, niemal 130 gości z 23 krajów. Jak podkreślają jego uczestnicy, tego typu impreza jest okazją do nawiązania bezpośrednich, międzynarodowych kontaktów biznesowych. Aby w przyszłości ten kontakt ułatwić, podpisano porozumienie o współpracy między Polską Izbą Przemysłowo – Handlową a Polish American Builders Association.

Około 120 osób, przedstawicieli Polonii, weźmie udział w Forum Gospodarczym Polonii Świata, które rozpocznie się już jutro, 22 lipca, w Tarnowie o godz. 11.30. Wydarzenie w tarnowskim teatrze potrwa dwa dni, a towarzyszyć mu będą spotkania, dyskusje, a także prezentacje ofert biznesowych. 

Ponad 40 osób znalazło już zatrudnienie w tarnowskiej siedzibie firmy CCIG świadczącej usługi typu call center. Do tej grupy w najbliższym tygodniu dołączy najprawdopodobniej kolejnych kilkadziesiąt nowo zatrudnionych osób. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami przedstawicieli spółki CCIG ruszyła kolejna rekrutacja. Docelowo firma chce, by w oddziale przy ul. Kochanowskiego pracę znalazło nawet 300 osób.