TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Co Tarnów kryje pod ziemią?

Co Tarnów kryje pod ziemią?

Państwowa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zaprasza na kolejne Seminarium Naukowe PWSZ poświęcone, tym razem, badaniom sytuacji geologicznej Tarnowa. Prelegent, dr inż. Tomasz Bardel, wykonał kilka tysięcy odwiertów, poświęcił wiele miesięcy ciężkiej pracy zarówno w terenie, jak i w pracowni, co finalnie dało efekt w postaci pierwszego od ponad siedemdziesięciu lat kompleksowego opracowania dotyczącego uwarunkowań geologicznych Tarnowa.

Poprzednie, tak szerokie opracowanie, pochodzi z 1946 r., a jego autorem był doc. Konrad Kanior. Wyniki badań zostaną wydane przez Wydawnictwo PWSZ w formie monografii. Załącznikiem do monografii są mapy, które z powodzeniem będzie można wykorzystać do racjonalnego gospodarowania inwestycjami budowlanymi, powodując tym samym obniżenie ich kosztów i skrócenie czasu samej budowy.

– Zapraszam wszystkich zainteresowanych na nasze seminarium. Jestem pewien, że jego temat okaże się bardzo ciekawy dla potencjalnych inwestorów, samorządowców, naukowców oraz naszych studentów – mówi dr Rafał Kurczab, pomysłodawca seminariów, pełnomocnik Rektora PWSZ ds badań naukowych.

Seminarium odbędzie się w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 13:00 w sali B 028. Wstęp jest wolny.

https://pwsztar.edu.pl/tarnow-kryje-ziemia-seminarium-naukowe-dzialu-badan-naukowych-pwsz/?param=UCZELNIA