TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Dotacja unijna wspierająca poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw

Dotacja unijna wspierająca poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw

Zachęcamy przedsiębiorców do zapoznania się z działaniem 4.2. Eko–Przedsiębiorstwa w ramach RPO Województwa Małopolskiego, organizowanym przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości. Głównym celem działania skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw jest wspieranie proekologicznych rozwiązań w małopolskich firmach. Umożliwią one zmniejszenie zapotrzebowania na energię i ciepło, zwiększenie wykorzystania ciepła odpadowego a także ograniczenie zużycia wody.

Typy projektów, które mogą być dofinansowane to głęboka modernizacja energetyczna budynków, inwestycje w zakresie instalacji wytwarzania energii ze źródeł, kompleksowy projekt dotyczący modernizacji energetycznej budynków   oraz inwestycji w zakresie instalacji wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, rozwój budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Nabór potrwa od 31 maja do 28 sierpnia 2018 r.

Orientacyjna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 79 936 800,00 PLN.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.rpo.malopolska.pl/skorzystaj/nabory/dzialanie-4-2--eko---przedsiebiorstwa---rpmp-04-02-00-ip-01-12-020-18