TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Gala Tarnowskiej Innowacji 15 GRUDNIA

Gala Tarnowskiej Innowacji 15 GRUDNIA

W najbliższy czwartek, 15 grudnia, poznamy laureatów pierwszej edycji konkursu Tarnowska Innowacja 2016. Najlepsi otrzymają nagrody o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w Sali Lustrzanej o godz. 16.

Konkurs zorganizowano z myślą o osobach, które chcą się pochwalić nowymi rozwiązaniami biznesowymi lub takimi, które mogą znacząco ulepszyć te już istniejące. Zgłoszenia do pierwszej edycji wpłynęły w trzech kategoriach: Promotor, Pionier i Kreator. Do pierwszej z nich mogły zgłaszać się firmy sektora małych i średnich przedsiębiorstw zarejestrowane i prowadzące działalność na terenie Tarnowa. Tytuł pioniera mógł otrzymać pracownik naukowy, który realizuje projekt badawczo-rozwojowy na jednej z tarnowskich uczelni. Z kolei kreatorem mógł zostać pełnoletni mieszkaniec Tarnowa. Dla laureatów przygotowano nagrody finansowe wynoszące odpowiednio 25, 12 i 8 tys. złotych.

Do uczestnictwa w gali zaproszono tarnowskich przedsiębiorców, członków Rady Gospodarczej, działającej przy prezydencie, a także przedstawicieli tarnowskich uczelni wyższych i szkół ponadgimnazjalnych. W ramach uroczystości będzie można wysłuchać wykładu Łukasza Ciocha z LCMedia, który przedstawi Mentalne pułapki innowacyjności "po polsku", czyli kilka słów o tym, które oblicza "polskości" służą, a które szkodzą polskiej innowacyjności

(ww)