TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Jak roboty odmienią nasz świat? Tarnów na targach AUTOMATICA

Jak roboty odmienią nasz świat? Tarnów na targach AUTOMATICA

Jak roboty odmienią nasz świat? Tarnów na targach AUTOMATICA

Czy da się stworzyć maszyny, które w pełni wyręczą ludzi w ich pracy i codziennych obowiązkach? A może rewolucja właśnie trwa i już niedługo nie będziemy potrzebni w przemyśle, produkcji i sektorze usług? Targi AUTOMATICA w Monachium to miejsce gdzie można znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań. To również prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, prezentowanych przez liderów branży.

Przedstawiciele 10 firm reprezentujących sektor MŚP z Małopolski wraz z pracownikami koordynującymi realizację projektu Business Boost for Małopolska, od 19 do 21 czerwca uczestniczyło w jednym z najważniejszych wydarzeń targowych tego rodzaju, na świecie.

Dodatkowo, była to także świetna okazja dla firm na nawiązanie kontaktów biznesowych, poszukiwanie klientów i zleceń oraz nowych rozwiązań, które mogą zastosować w swojej działalności. Co ciekawe, na 14 polskich przedstawicieli przemysłu na targach AUTOMATICA, Tarnów wspólnie z 10 firmami stanowił znakomitą większość tej reprezentacji.

Rozwój sektora automatyzacji procesów przesyłowych oraz produkcji robotów, w ostatnich latach osiągnął bardzo wysoki poziom. Maszyny, dokładniejsze i bardziej skomplikowane, dzięki zaawansowaniu technologicznemu są w stanie wykonywać niezwykle precyzyjne prace. Wiele przykładów  innowacyjnych wdrożeń i możliwych przyszłych zastosowań przyciągało tysiące odwiedzających monachijskie targi.

W targach wzięły udział firmy z Tarnowa, Subregionu Tarnowskiego i Krakowa: 8Powers, ELMARK, Proster, ITEM Service, Qube Automation, PROXIMA, Stec Robotics, ELPOM, SNABEL, ALTCONNECT.

Wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowa oraz partnerem projektu Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, w targach w Monachium uczestniczyli także przedstawiciele projektu „Promocja potencjału gospodarczego subregionu tarnowskiego w kraju i na arenie międzynarodowej”, z Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A.

 

Zobacz relację wideo z targów AUTOMATICA: https://youtu.be/z-_FjW67hGI

 

Zobacz galerię zdjęć: http://tarnow.pl/Galeria/Galeria-Biznes/Galeria-Biznes-2018/Tarnow-na-targach-AUTOMATICA-w-Monachium

 

Wyjazd na targi AUTOMATICA do Monachium był ostatnim z elementów promocji firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w kraju i za granicą. Projekt Business Boost for Małopolska, po półtorarocznej działalności wsparł 75 firm w zakresie szkoleń i warsztatów oraz 50, w ramach organizacji wyjazdów na targi, które odbyły się w: Barcelonie, Warszawie, Hannoverze i Monachium.

Środki na aktywizację w ramach ekspansji międzynarodowej pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego, na lata 2014-2020. W sumie było to blisko 2,5 mln zł.