TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Nagrody dla tarnowskich Azotów

Nagrody dla tarnowskich Azotów

Nagrody dla tarnowskich Azotów

Raport roczny Grupy Azoty S.A. został wyróżniony w prestiżowym konkursie „The Best Annual Report 2016”. Kapituła konkursu wysoko oceniła sposób prezentacji Grupy Azoty w raporcie, a jego wartość użytkową dla akcjonariuszy i inwestorów uznała za najlepszą.

 

Cel konkursu, którego organizatorem jest Instytut Rachunkowości i Podatków, a partnerem strategicznym Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, to promowanie najlepszych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych, wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa i transparentności rynku kapitałowego w Polsce. O miano najlepszego raportu rocznego spółki rywalizują w kilku kategoriach.

 

Ogłoszenie wyników tegorocznej, dwunastej edycji konkursu odbyło się 19 października, podczas gali finałowej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Nagrodę w imieniu Grupy Azoty S.A. odebrał wiceprezes zarządu spółki do spraw finansowych, Paweł Łapiński. Jak mówił – publikacja raportu to dla Grupy Azoty nie tylko obowiązek, wynikający z przepisów prawa, ale przede wszystkim realizacja polityki otwartości i przejrzystości informacyjnej, która ma niebagatelny wpływ na jakość relacji inwestorskich. - Cieszę się, że ta forma naszej komunikacji z rynkiem została doceniona przez tak wybitne grono ekspertów, tym bardziej, że zaufanie inwestorów jest dla nas wartością nadrzędną – mówił wiceprezes Paweł Łapiński. Z kolei sprawozdanie Azotów ze stosowania dobrych praktyk spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych zostało uznane przez kapitułę za wzorcowe.

 

Dzień później, 20 października prezes zarządu Grupy Azoty, Wojciech Wardacki, został uhonorowany „Bursztynem Polskiej Gospodarki 2017” za konsekwentne i skuteczne budowanie wizerunku polskiej chemii - bezpiecznej, innowacyjnej i przyjaznej środowisku. Statuetka jest przyznawana przez Radę Programową Europejskiego Centrum Biznesu osobom, instytucjom i firmom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki w kraju i zagranicą.

 

(dm)

fot. materiały prasowe Grupy Azoty S.A.