TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Orły Biznesu wręczone FORUM GOSPODARCZE

Orły Biznesu wręczone FORUM GOSPODARCZE

Podczas gali, kończącej pierwszy dzień odbywającego się w Tarnowie II Forum Gospodarczego Polonii Świata, przedstawiciele przedsiębiorstw i organizacji polonijnych zostali nagrodzeni Orłami Biznesu Polonii Świata. Nagrody mają charakter honorowy, zostały przyznane po raz pierwszy.

 

 

Kapituła wybrała laureatów w trzech kategoriach - firma, osobowość i organizacja. W każdej kategorii wręczone zostało wyróżnienie i nagroda główna, w postaci odlanych z brązu statuetek orłów. Nominowanych do nagrody zgłaszali uczestnicy Forum. Kandydatur było łącznie, we wszystkich kategoriach 14, kapituła wybrała spośród nich po dwie firmy, organizacje i osobowości.

W kategorii „firma” wyróżnienie otrzymała TAWA Pro Flooring z USA a nagrodę główną – przedsiębiorstwo Plastics Ukraina. TAWA Pro Flooring Plastics działa w branży wnętrzarskiej, Plastics Ukraina jest dystrybutorem między innymi płyt, folii, półproduktów z tworzyw sztucznych i aluminium. Plastisc Group, do której należy, operuje na rynku Europy Środkowo-Wschodniej – na Ukrainie i Litwie, w Mołdawii, w Obwodzie Kaliningradzkim i w Polsce. Grupa zatrudnia łącznie blisko 200 pracowników.

W kategorii „osobowość” kapituła wybierała spośród czworga kandydatów. Wyróżnienie trafiło w ręce Beaty Goralewskiej, w imieniu której odebrał je Adrian Nowierski z Polsko – Greckiej Izby Gospodarczej. Nagroda główna została przyznana Wiesławowi Żółtowskiemu, Dyrektorowi Generalnemu firmy Gold Drop z Limanowej. Firma, produkująca między innymi środki czystości – również ekologiczne, preparaty specjalistyczne i kosmetyki, działa na rynku od 1991 roku, zatrudnia blisko 200 osób, posiada sieć przedstawicielstw handlowych i hurtowni patronackich w Polsce oraz na Ukrainie, Słowacji, na Węgrzech i w Czechach, ma własne hale produkcyjne, inwestuje w nowe technologie, prowadzi działalność charytatywną i sponsoringową.

W kategorii „organizacja” wyróżnienie i nagrodę główną wręczył laureatom prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Wyróżnienie otrzymał Polish Business Club z Irlandii, nagrodę główną - Europejska Unia Wspólnot Polonijnych ze Szwecji, założona w 1993 roku i zrzeszająca kilkadziesiąt organizacji i związków polonijnych z całej Europy.

 

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na sali Lustrzanej, towarzyszyły jej koncerty Chóru Katedralnego Puellae Orantes i zespołu Dzierwa-Bend. Zainteresowani goście mogli też śledzić transmisję drugiej części meczu piłkarskiego Polska – Kazachstan.

(dm)