TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe / Szkolenia i warsztaty dla bezrobotnych

Szkolenia i warsztaty dla bezrobotnych

Ruszyła rekrutacja do projektu „CISERWIS”, którego głównym założeniem jest integracja społeczna i zawodowa. W naborze mogą wziąć udział osoby bezrobotne, niepełnosprawne, które mieszkają w powiecie tarnowskim. Dla uczestników przygotowano m.in. warsztaty i szkolenia zawodowe oraz praktyki u pracodawców. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego.

Projekt ten przygotowano z myślą osobach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Kilkadziesiąt uczestników weźmie udział w warsztatach nauki zawodu w branży gastronomicznej, wiklinarsko-pamiątkarskiej, budowlanej. W ramach projektu zaplanowano również szkolenia zawodowe podnoszące kwalifikacje i nadające uprawnienia, a także indywidualne porady ze specjalistami, m.in. z doradcą zawodowym.

Zajęcia będą się odbywać przez pięć dni w tygodniu (bez sobót i niedziel). Uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatnie odzież ochronną i materiały potrzebne do nauki zawodu. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Spółdzielni Socjalnej Serwis: tel. 570 800 065, e-mail: biuro@cistarnow.pl.

(ww)