Gratka dla fanów rocka

Niebywała gratka dla fanów rockowego brzmienia.  Już jutro, 15 marca, w piwnicach TCK odbędzie się koncertowa premiera płyty „AntyRaj” tarnowskiej formacji Harissa. Gościem specjalnym wydarzenia będzie grupa Riposta. Początek o godz. 20.

Harissa to tarnowski zespół składający się z doświadczonych muzyków obytych zarówno na scenach klubowych, jak i festiwalowo-plenerowych, dysponujący profesjonalnym sprzętem i podejściem. Każdy z członków Harissy ma za sobą kilkunastoletnią różnorodną przygodę muzyczną, co przekłada się na utwory bardzo urozmaicone, pełne otwartości i szczerości. W dźwiękach granych przez grupę słychać przede wszystkim pasję i serce do ciężkiego klimatycznego rocka.

Pomysł na zespół powstał w północnej Afryce, gdzie przypadkiem przy jednym barze spotkali się Frank, Dzioro i Gumiś. Nazwa zespołu pochodzi od regionalnego przysmaku „harissy” - ostrej pasty, której głównym składnikiem jest papryka. Po powrocie z pustyni skład ekipy uzupełnili Maniek oraz Fryta. Następnie zespół rozpoczął pracę nad autorskim materiałem, co zaowocowało singlami „82/83” oraz „Mewa”.

Zespół wystąpi w składzie:  Dawid Bochenek - gitara, Krzysztof Franczyk - gitara, Tomasz Marmol - bas, Mariusz Bieniasz - perkusja, Mariusz Węc - wokal.

Riposta to z kolei mocno zbuntowane muzyczne dziecko, które ma pięciu ojców i mieszka w podkrakowskich Proszowicach. Zespół powstał na początku 2017 r.

Riposta koncertuje w składzie: Andrzej Pozłutko - wokal, Paweł Gajda - gitara, Jakub Szafraniec - gitara, Michał Warchoł - bas, Tomasz Duraj - perkusja.

(ks)