Bezpłatne badania dla panów

Marzec był miesiącem pań, teraz Zespół Poradni Specjalistycznych przygotował ofertę dla panów. 25 kwietnia będzie można nieodpłatnie m.in. zmierzyć poziom cukru we krwi.

Na cukrzycę w Polsce choruje trzy miliony osób. Aż milion Polaków o tym nie wie. Pierwsze objawy choroby mogą być niejednoznaczne, bo symptomy podobne są do tych związanych z przesileniem wiosennym, przepracowaniem czy stresem. Zwiększone pragnienie, senność, przybieranie na wadze lub jej szybka utrata to oznaki, że należy wybrać się do lekarza.

W przychodni przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie będzie można również bezpłatnie zmierzyć ciśnienie. Z powodu nadciśnienia tętniczego cierpi już ponad 10 milionów Polaków. Połowa nie jest świadoma swojej choroby. Wszystko przez to, że nadciśnienie latami nie daje najmniejszych objawów. Tymczasem nieleczone jest śmiertelnie niebezpieczne. Zwiększa bowiem ryzyko udaru mózgu, uszkodzenia i niewydolności nerek, poważnych zmian w siatkówce oka i miażdżycy.

Zapisy na badania przyjmowane są telefonicznie pod nr 14 631 02 74. Liczba miejsc ograniczona.

(ks)