Jacek Brzeziński przebiegł Runmageddon Global Sahara - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jacek Brzeziński przebiegł Runmageddon Global Sahara

Tarnowianin, Jacek Brzeziński ukończył odbywający się w Maroku ekstremalny bieg z przeszkodami „Runmageddon Global Sahara”. W ciągu trzech dni pokonał dystans trzech maratonów, przebiegając 120 kilometrów. – Zrobiłem coś, co wydawało się dla mnie niemożliwe – pisze na swoim facebooku, Jacek Brzeziński.

Na starcie tegorocznego „Runmageddon Global Sahara” stanęło 86 zawodniczek i zawodników. Mogli oni pokonać trasę 50 lub 120 kilometrów, wybierając bieg z przeszkodami lub bez nich. W pierwszym dniu uczestnicy walczyli z pustynią kamienistą, drugiego dnia biegali w piasku, wydmach i trzydziestostopniowym upale po Saharze, w trzecim etapie pokonali natomiast bardzo trudny odcinek w górach Atlas. – Był morderczy wysiłek, ból, cierpienie i kryzysy, jednak wygrała siła i charakter. Spełniłem swoje marzenie, udowodniłem sobie, że mam duszę wojownika. To były najlepsze sportowe dni w mojej skromnej karierze – podsumował na facebooku swój start Jacek Brzeziński.