Nagrody dla tarnowskich sportowców

Do tarnowskich sportowców trafiło 175 tys. złotych. Nagrody otrzymało 145 osób, które mogą się pochwalić wybitnymi osiągnięciami sportowymi. Nagrody odebrali podczas gali sportu, która odbyła się 11 kwietnia w Dworze Modrzewiowym w Mościcach.

O nagrody i wyróżnienia wnioskować mogli przedstawiciele klubów sportowych, trenerzy, zawodnicy, reprezentanci Komisji Sportu Rekreacji i Turystyki Rady Miejskiej, Komisji Oświaty oraz Rady Sportu. W tym roku nagrody finansowe postanowiono przyznać w sumie 145 osobom. W tym gronie znalazły się osoby, które reprezentują różne dziedziny sportu, m.in. lekką atletykę, piłkę ręczną, ale też i karting. – Jesteście państwo przykładem, że można rywalizować, ale przy tym przestrzegać zasad fair play, szanować przeciwnika, współpracować w grach zespołowych. Cieszymy się kiedy zwyciężacie, ale nawet gdy nie zawsze się wam to udaje, to wielu tarnowskich kibiców trzyma za was kciuki. Dzisiaj chcemy wam wszystkim pogratulować – podkreślał Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Wśród wyróżnionych znalazła się liczna grupa zawodników niepełnosprawnych. Nagrody otrzymały m.in. osoby związane z Tarnowskim Zrzeszeniem Sportowym Niepełnosprawnych  START. – Mamy trzy sekcje, każda ma spore osiągnięcia. Tylko w lekkiej atletyce mamy troje zawodników, którzy znaleźli się w kadrze narodowej. Sport paraolimpijski zaczyna być dostrzegany – mówił Bartłomiej Tott, trener lekkiej atletyki ze START-u.

Najmłodsi zawodnicy, którzy otrzymali nagrodę, to 7-letni Tymoteusz Kwiecień, odnoszący sukcesy w mistrzostwach Polski juniorów w pływaniu, i 11-letni kartingowiec Maciej Gładysz. Ten ostatni jest m.in. zawodnikiem kadry narodowej w kartingu, wicemistrzem Pucharu Polski Rok Cup Poland 2018. Długa lista sukcesów należy z kolei do Barbary Prymakowskiej. „Najszybsza babcia świata” wielokrotnie stawała na podium w ostatnim czasie, zarówno w maratonach, półmaratonach, jak i w biegach na nartach czy rolkach.

Młodzi sportowcy przyznawali, że niekiedy trudno pogodzić obowiązki szkolne z treningami: – Trenuję piłkę ręczną niemal sześć lat, to siostra mnie zmotywowała, by zacząć przygodę z tym sportem. Czasami nie jest lekko z nauką, bo oprócz regularnych ćwiczeń z zespołem dochodzi bieganie, jazda na rowerze. Musimy się dużo poruszać, same treningi nie wystarczają – mówiła Daria Baut, która otrzymała nagrodę za zdobycie czwartego miejsca na olimpiadzie Polski w piłce ręcznej. – Bywa ciężko, czasem pojawiają myśli, by odpuścić, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto mnie zmotywuje do dalszych prób. Ten sport nauczył mnie tego, że zawsze trzeba walczyć do końca. Takie podejście przydaje się nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu – dodawała z kolei Katarzyna Różycka, która może pochwalić się drugim i czwartym miejscem na olimpiadzie Polski, również w piłce ręcznej. – W zeszłym roku byłam z zespołem na mistrzostwach Europy w Helsinkach. Obecnie przygotowujemy się do mistrzostw Polski, jeśli się nam poszczęści, to weźmiemy udział w mistrzostwach w Petersburgu – wyjaśniała Emilia Góryjowska z Shiva Dance Studio, która zdobyła z zespołem mistrzostwo Polski w Cheerleaders Sportowym, Grand Prix Polski Cheerleaders i drugie msc. w VII Międzynarodowym Turnieju Cheerleaders.

Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienia, które trafiły do 19 osób, działających na rzecz tarnowskiego sportu. Byli to zarówno trenerzy, jak i sponsorzy.  Mecenasem tarnowskiego sportu została Grupa Azoty S.A., którą wyróżniono za „wieloletnie, istotne wspieranie rozwoju tarnowskiego sportu”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

wykaz nagród i wyróżnień sportowych 2019.pdf (1,7 MB)