Pisankowy Desant we wtorek 16 kwietnia o godz. 12

Zmienna pogoda miesza szyki organizatorom Pisankowego Desantu. Odwołano pierwszy termin planowany na 11 kwietnia, a dzisiaj okazało się, że niekorzystne prognozy są na kolejny termin, czyli środę. W związku z tym organizatorzy postanowili, że Pisankowy Desant odbędzie się jutro, we wtorek 16 kwietnia o godzinie 12. Jeżeli aura nie stanie na przeszkodzie ponad dwa tysiące styropianowych, kolorowych pisanek pojawi się w centrum Tarnowa.

- Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkie tarnowskie przedszkola publiczne i niepubliczne, a także klasy pierwsze, drugie i trzecie ze szkół podstawowych – mówi Maria Zawada – Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej, pomysłodawczyni akcji.

Styropianowe jajka zakupione przez urząd miasta trafiły wcześniej do tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Dzieci na zajęciach plastycznych w swoich placówkach przyozdabiały pisanki, które trafią na drzewka na ul. Wałowej.

W akcję Pisankowego Desantu mają też włączyć się seniorzy, którzy dekorować będą m.in. plac Sobieskiego, północną stronę rynku czy skwer ojca Kokocińskiego.

To nie jedyne wielkanocne ozdoby, które pojawią się w mieście. Na rondzie na ul. Krakowskiej staną duże pisanki, a na ul. Lwowskiej świąteczne kurczaki.

Organizatorzy zapraszają również wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Pisankowym Desancie, przynosząc swoje pisanki i kraszanki.