Rusza nabór spektakli na tegoroczną „Talię”

W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie rusza nabór spektakli konkursowych na XXIII Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”. Festiwal, będący tradycyjnie okazją do zaprezentowania najlepszych przedstawień komediowych z całej Polski, odbędzie się w dniach 21-29 września.

- Do tegorocznej edycji Festiwalu pragniemy zaprosić spektakle, wyreżyserowane przez zawodowych aktorów – bez względu na to, czy mają za sobą studia reżyserskie, czy też pomysł reżyserowania narodził się jako naturalna droga „poszerzenia pola walki”. Jesteśmy ciekawi czy spektakle przez nich zrealizowane są przede wszystkim oparte na stricte aktorskim warsztacie (konstruowaniu postaci, budowaniu roli) czy można w ich przypadku mówić także o konceptach inscenizacyjnych, voltach interpretacyjnych i wizjonerskich przetworzeniach. Chcemy, by kolejna edycja Talii była okazją do przyjrzenia się, na ile doświadczenie aktorskie jest pomocne w pracy po drugiej stronie teatralnej rampy – mówi dyrektor artystyczny tarnowskiego teatru, Marcin Hycnar.

Wzorem ubiegłych lat, o wyborze najlepszego spektaklu i przyznaniu statuetki Tarnowskiej Talii oraz nagrody pieniężnej zadecyduje jury Festiwalu. Natomiast publiczność w Plebiscycie Publiczności wybierze własne zwycięskie przedstawienie. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody indywidualne dla twórców spektakli.

(sm)

Na zdjęciu scena ze spektaklu "Śluby panieńskie", w reżyserii Wojciecha Malajkata. Spektakl zainaugurował ubiegłoroczny Festiwal Komedii Talia 2018. Fot. Paweł Topolski.