„Sportowe Soboty” z MKS Pałac Młodzieży

Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. MKS Pałac Młodzieży Tarnów, jak co roku zaprasza wszystkich młodych mieszkańców naszego miasta na „Sportowe Soboty”. Odbywać będą się w one w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 12, 19 i 26 stycznia w godz. 11-13.

Dzieci i młodzież, które pojawią się w hali przy ul. Krupniczej rywalizować będą mogły m.in. w skokach na batucie, slalomie hokejowym, wyścigu św. Mikołaja czy też w konkursie strzelania rzutkami do tarczy. Nie zabraknie również turnieju rycerskiego, czyli walk szpadami oraz zwinnościowego toru przeszkód z piłeczkami. Wszyscy chętni będą mogli ponadto spróbować swoich sił we wspinaczce sportowej (pokonanie na czas wyznaczonego odcinka) oraz w budowie twierdzy. Przeprowadzone zostaną również konkursy wokalne i plastyczne.

Wszystkie konkurencje rozgrywane będą w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III szkół podstawowych oraz klasy IV i starsi, przy czym każdy ze startujących zdobyć będzie mógł maksymalnie trzy medale. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe plakietki (w każdą sobotę z innym motywem), a w ostatnią, finałową, sobotę nagrodzeni zostaną dodatkowo słodyczami.

(sm)