Zgłoś pomysł na park - NOWY TERMIN

Do 15 marca został przedłużony termin składania projektów w konkursie na zagospodarowanie Parku Niepodległości im. księcia Romana Sybiraka Sanguszki na Górze św. Marcina.

Uczestnikami konkursu, którego organizatorem jest Gmina Miasta Tarnowa, mogą być uczniowie tarnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby pełnoletnie. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych, a trzy najlepsze w każdej z kategorii zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi. Pula nagród to 10 tysięcy złotych brutto. Celem konkursu jest stworzenie wizji parku, jak najlepszej pod względem architektonicznym, artystycznym, wizualnym i ekonomicznym. Koncepcja funkcjonalno – użytkowa musi uwzględniać miejski, ogólnodostępny charakter parku i kontekst patriotycznej postawy jego patrona. Zgodnie z regulaminem konkursu w sferze edukacyjnej wizja powinna nawiązywać do słów „tożsamość”, „wolność”, „niepodległość” w odniesieniu do stulecia odzyskania niepodległości. Wyłonione w konkursie najlepsze rozwiązanie projektowe będzie materiałem wyjściowym, na podstawie którego prezydent Tarnowa zleci opracowanie dokumentacji projektowej. Prezentowane prace powinny mieć formę plastycznej wizji, uzupełnionej o część opisową. Należy je składać w Referacie Krajobrazu Miasta Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza 6, w pokoju nr 213 na drugim piętrze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 15.

(dm)