Daniel Dutka zawodnikiem Stali Mielec

Bardzo dużego osłabienia doznała walcząca o awans do PGNiG Superligi ekipa piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów. W rozpoczynającej się 26 stycznia rundzie rewanżowej, w zespole trenera Ryszarda Tabora nie będzie już występował Daniel Dutka. 27-letni rozgrywający został zawodnikiem występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej, Stali Mielec.

Daniel Dutka jest wychowankiem MKS Pałac Młodzieży Tarnów, z którym w 2007 roku zdobył – pod okiem trenera Ryszarda Skutnika – tytuł najlepszej w kraju drużyny w kategorii młodzików. W zespole występującym obecnie pod szyldem SPR PWSZ grał na boiskach pierwszej i drugiej ligi od 2011 roku.

W pierwszej rundzie tego sezonu wystąpił we wszystkich jedenastu meczach SPR PWSZ. Zdobył w nich 93 bramki, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców grupy „C” pierwszej ligi.

(sm)