Kadetki MKS Pałac Młodzieży czekają na ćwierćfinałowe rywalki

Dziesiątym zwycięstwem zakończyły występy w lidze kadetek „A”, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Po kolejne komplety punktów sięgnęły także zespoły młodzików MUKS 1811 Unii Tarnów i dziewcząt MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Po wygraną nie udało się sięgnąć jedynie ekipie chłopców MUKS 1811 Unii Tarnów.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów występujące w lidze kadetek „A”, w ostatnim ligowym pojedynku zmierzyły się w hali przy ul. Gumniskiej z UKS Żak Nowy Sącz. W pierwszej kwarcie zespół trenerki Debory Sajdak zdobył dwa razy więcej punktów od rywalek, w kolejnych dwóch odsłonach powiększał natomiast rozmiary prowadzenia. Do przerwy tarnowianki wygrywały już 46-30, po trzydziestu minutach ich przewaga wzrosła natomiast do dwudziestu pięciu „oczek” (71-46). Ostatnia część meczu należała wprawdzie do sądeczanek, ale mecz zakończył się wygraną Pałacu 86-74 (22-11, 24-19, 25-16, 15-28). Warto dodać, że w spotkaniu tym punktowała cała jedenastka przebywających na boisku zawodniczek MKS Pałac Młodzieży. Tarnowianki zakończyły rozgrywki na drugim miejscu (w dwunastu meczach doznając tylko dwóch porażek, obu z Wisłą Can-Pack Kraków), zapewniając sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

MKS PM: Barbara Śmiertka 14, Gabriela Ramian 13, Gabriela Wajda 11, Katarzyna Śmiertka 9, Kaja Woźniak 9, Emilia Bartoszek 8, Weronika Węglarz 7, Aleksandra Kopacz 4, Emilia Ptak 4, Oliwia Węglarz 4, Sylwia Słowik 3.

Bardzo efektowną wygraną zanotowała trenowana przez Łukasza Stawarza drużyna młodzików MUKS 1811 Unii Tarnów, której rywalem w meczu rozgrywanym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach była Wisła Kraków. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg gry i używając terminologii piłkarskiej był to mecz do jednej bramki. Tarnowianie byli bowiem wyraźnie skuteczniejsi od rywali we wszystkich kwartach, każdą z nich kończąc z minimum czternastoma punktami przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 109-41 (24-10, 31-11, 24-5, 30-15).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 22, Mikołaj Banach 19, Mikołaj Wróbel 19, Eryk Styrkowiec 15, Mateusz Baziak 13, Przemysław Gołąb 7, Jakub Pierzchała 6, Wojciech Gancarz 4, Jakub Kocan 2, Maksymilian Sereda 2, Bartosz Opioła 0.

Drugie w tym sezonie zwycięstwo odniosły najmłodsze koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występujące w lidze dziewcząt. Na inaugurację rewanżowej rundy spotkań, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zagrały na wyjeździe z UKS Żak Nowy Sącz. W pierwszych trzech kwartach wyższość ekipy Pałacu ani przez moment nie podlegała dyskusji, stąd też po trzydziestu minutach tarnowianki prowadziły 59-11. Gra wyrównała się dopiero w ostatniej „ćwiartce” i ekipa z Tarnowa wygrała ostatecznie 74-25 (22-4, 21-4, 16-3, 15-14).

MKS PM: Wiktoria Zabawa 24, Emilia Wawrzon 10, Laura Ziaja 10, Natalia Turek 8, Julia Zięba 7, Maja Buś 6, Milena Cholewiak 4, Roksana Rojek 3, Emilia Barnaś 2, Maja Barnaś 0, Nikola Łazarz 0.

Nie powiodło się jedynie zespołowi chłopców MUKS 1811 Unii Tarnów, który w wyjazdowym meczu zmierzył się z UKS Regis Wieliczka. Już pierwsza kwarta, zakończona dziewięciopunktową wygraną gospodarzy, wskazywała na to, że zespół trenera Dominika Niemczury może mieć problemy z odniesieniem zwycięstwa. Dalsze minuty potwierdziły te obawy. Do przerwy tarnowianie przegrywali 23-44, a po trzydziestu minutach 39-64. Różnicy punktowej nie udało się naszej drużynie zmniejszyć również w ostatniej części meczu i pojedynek zakończył się jej porażką 52-83 (12-21, 11-23, 16-20, 13-19).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 13, Wojciech Gancarz 10, Hubert Bartkowski 7, Daniel Sikora 7, Jakub Kocan 5, Aleksander Krukar 3, Kacper Maziarz 3, Szymon Kubaka 2, Mikołaj Ochwat 2, Nikodem Badełek 0, Filip Kawa 0, Adam Wódka 0.

(sm)