Kajetan Gawron triumfował w Memoriale Senny - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kajetan Gawron triumfował w Memoriale Senny

Wspaniałym sukcesem Kajetana Gawrona zakończył się występ w rozegranym podczas weekendu na torze we włoskiej miejscowości Sarno, prestiżowym Memoriale Ayrtona Senny. Zawodnik klubu TTSK K-Team Tarnów zajął w nim pierwsze miejsce, zostając tym samym pierwszym polskim triumfatorem w historii tych rozgrywanych już po raz dwudziesty trzeci zawodów.

W Trofeo Invernale Ayrton Senna 2018, Kajetan Gawron rywalizował w kategorii Mini 60. W kwalifikacjach reprezentant tarnowskiego klubu zajął wysokie czwarte miejsce, utrzymując tę pozycję po biegach kwalifikacyjnych. W przedfinale poprawił się o jedną lokatę, kończąc rywalizację na trzecim miejscu. W wyścigu finałowym okazał się natomiast najszybszy w gronie trzydziestu czterech kierowców. Siedem okrążeń toru o długości 1547 metrów pokonał w czasie 9:57.559 min, wyprzedzając o ponad pół minuty drugiego na mecie reprezentanta gospodarzy, Francesco Marenghiego (trzecie miejsce zajął Serb Andrej Petrovic, który stracił do Kajetana Gawrona ponad półtorej sekundy).

Przypomnijmy, że Ayrton Senna był brazylijskim kierowcą wyścigowym, trzykrotnym mistrzem świata Formuły 1, który w karierze wygrał czterdzieści jeden wyścigów. Zmarł 1 maja 1994 roku w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku podczas Grand Prix San Marino na torze Imola. Przez wielu ekspertów uważany jest za najlepszego kierowcę wszech czasów.