Kolejna wygrana koszykarek MKS PM „Be ComplEat” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna wygrana koszykarek MKS PM „Be ComplEat”

Kolejne zwycięstwo odniosły drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej, występujące w finale „A” tarnowianki, pokonały 79-63 (23-16, 17-16, 21-23, 18-8) UKS La-Basket Piekary Śląskie. Podopieczne trenera Pawła Michalika zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, mają jednak rozegrany jeden mecz więcej od klasyfikowanych niżej ekip RMKS Rybnik i AZS UŚ Katowice.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zespołu z Tarnowa, który w 6 min po akcji Kingi Wilk prowadził 16-2. Dwie minuty później było wprawdzie 16-14, ale końcowy fragment pierwszej kwarty gospodynie wygrały 7-2, kończąc tę część spotkania z siedmiopunktową przewagą.

W 12 min po trafieniu Pauliny Liszki było 28-16. Kolejne minuty przyniosły wyrównaną grę i w 19 min po „trójce” Julii Świętochowskiej na tablicy pojawił się wynik 37-26 dla MKS PM „Be ComplEat”. Po rzucie za trzy punkty Beaty Paranowskiej i trzech rzutach wolnych Kariny Lupy, przewaga tarnowianek zmalała do pięciu „oczek” (37-32). Drugi w krótkim odstępie czasu trzypunktowy rzut Julii Świętochowskiej spowodował jednak, że druga kwarta zakończyła się jednopunktową wygraną gospodyń, które do przerwy prowadziły 40-32.

Początek trzeciej kwarty należał zdecydowanie do koszykarek z Piekar Śląskich. W 25 min po sześciu z rzędu punktach Beaty Paranowskiej przewaga podopiecznych trenera Pawła Michalika zmalała do jednego zaledwie punktu (44-43). Skuteczna gra Kingi Wilk pozwoliła tarnowiankom na doprowadzenie w 28 min do rezultatu 53-47, ale minutę później było 55-55. W samej końcówce tej części meczu za trzy punkty trafiły jednak Natalia Malaga oraz Oliwia Węglarz i po trzydziestu minutach Pałac prowadził 61-55.

Na pierwsze punkty w ostatniej odsłonie czekać trzeba było do 33 min, kiedy trafiła Agnieszka Cwill. Dwie minuty później po pięciu punktach Magdaleny Maksymowicz i akcji Debory Sajdak, tarnowianki wygrywały 68-57. Jedenastopunktowa przewaga Pałacu utrzymywała się jeszcze w 38 min (72-61), seria celnych rzutów wolnych Magdaleny Maksymowicz oraz „trójka” Oliwii Węglarz, pozwoliły natomiast gospodyniom na znaczne powiększenie rozmiarów wygranej.

MKS PM „Be ComplEat”: Kinga Wilk 26 (1x3), Magdalena Maksymowicz 16 (1x3), Paulina Liszka 10, Debora Sajdak 8, Natalia Malaga 7 (1x3), Julia Świętochowska 6 (2x3), Oliwia Węglarz 6 (2x3), Klaudia Stachura 3, Michalina Gołębiowska 2, Martyna Kolbusz 0, Dagmara Sutkowska 0, Julka Węglarz 0.