Koszykarze po zaciętym meczu przegrali w Przemyślu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze po zaciętym meczu przegrali w Przemyślu

W rozegranym wczoraj spotkaniu osiemnastej kolejki, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w Przemyślu z tamtejszym Hensfortem. Ten bardzo ważny dla obu zespołów pojedynek zakończył się porażką tarnowian 78-83 (26-29, 12-14, 18-17, 22-23). Po tej przegranej podopieczni trenera Jarosława Mosio zajmują dziesiąte miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się od czterech punktów gospodarzy. W kolejnych fragmentach spotkania również utrzymywała się nieznaczna przewaga ekipy z Przemyśla i w 3 min po rzucie Szymona Janczaka, Hensfort prowadził 11-6. Na początku 4 min po rzucie Tomasza Bryzka i „trójce” Mateusza Piski, na tablicy pojawił się jednak wynik 11-11. Chwilę później Tomasz Palmowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 13-12, a w 5 min po akcji Tomasza Palmowskiego, tarnowianie wygrywali 18-14. Kolejne cztery punkty zdobyli miejscowi, którzy w 8 min po dwóch rzutach Kacpra Walciszewskiego prowadzili 22-20. Po akcji 2+1 Pawła Zaczkiewicza koszykarze MUKS 1811 Unii odzyskali na chwilę prowadzenie (23-22), a na początku 10 min Łukasz Wardziński doprowadził do remisu 25-25. W końcówce pierwszej kwarty skuteczniejsi byli jednak gospodarze i odsłona ta zakończyła się ich trzypunktową wygraną.

W 11 min dzięki rzutowi za trzy punkty Łukasza Kasperca i akcji Michała Skowrona nasz zespół wygrywał 31-29. Pięć minut później było jednak 37-32 dla Hensfortu. Na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, Paweł Zaczkiewicz zmniejszył straty tarnowian do jednego tylko punktu (39-38). W ostatniej minucie dwa rzuty wolne wykorzystał jednak Szymon Janczak, do kosza trafił również Jakub Kucharski i do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 43-38 dla Hensfortu.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od celnych rzutów Dominika Niemczury i Łukasza Kasperca (43-42 w 23 min), pięć punktów Pawła Strzępka wyprowadziło jednak gospodarzy na prowadzenie 48-42. W 25 min tarnowianie po trafieniu Tomasza Palmowskiego ponownie zbliżyli się na dystans jednego zaledwie punktu (48-47), trzy minuty później ten sam zawodnik doprowadził natomiast do remisu 53-53. Po akcji 2+1 Pawła Strzępka było 60-54, a trafienie Łukasza Kasperca na dwie sekundy przed zakończeniem trzeciej kwarty zmniejszyło straty tarnowian do czterech „oczek”.

W ostatnią część meczu zdecydowanie lepiej weszli koszykarze z Przemyśla, którzy po dwóch „trójkach” Jakuba Kucharskiego prowadzili w 32 min 66-56. W odpowiedzi za trzy punkty trafił wprawdzie także Łukasz Kasperzec, ale na początku 35 min po wsadzie Szymona Janczaka było już 70-59. Rzuty wolne Tomasza Bryzka i Jacka Sulowskiego pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do sześciu punktów (70-64 w 36 min). Kolejne punkty tego duetu spowodowały, że w 38 min MUKS 1811 Unia przegrywał 71-74, a po trzypunktowym rzucie Jacka Sulowskiego gospodarze prowadzili tylko 75-74 (39 min). W ostatnim fragmencie meczu przemyślanie nie mylili się jednak wykonując rzuty wolne i mimo kolejnej „trójki” Jacka Sulowskiego zakończyli spotkanie z pięciopunktową przewagą.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 15, Łukasz Kasperzec 14, Jacek Sulowski 14, Tomasz Palmowski 13, Mateusz Piska 6, Łukasz Wardziński 5, Paweł Zaczkiewicz 5, Dominik Niemczura 4, Michał Skowron 2, Michał Kaliński 0.