Pierwsze wiosenne zwycięstwo piłkarek Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsze wiosenne zwycięstwo piłkarek Tarnovii

Po pierwszy w rundzie rewanżowej komplet punktów sięgnęły wczoraj pierwszoligowe piłkarki Tarnovii. W spotkaniu rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim tarnowianki pokonały tamtejszy MUKS Dargfil 4-2 (3-1). Po piętnastu kolejkach tarnowianki zajmują piąte miejsce w tabeli.

Zdecydowanie lepiej w ten pojedynek weszły zawodniczki z Tarnowa. Już po niespełna kwadransie (14 min) objęły one prowadzenie po strzale Agnieszki Derus. Na 2-0 wynik podwyższyła w 22 min Paulina Wałaszek. W 33 min kontaktową bramkę dla gospodyń zdobyła Daria Dąbrowska, tuż przed przerwą (44 min) dwubramkowe prowadzenie Tarnovii przywróciła jednak Katarzyna Białoszewska.

Po zmianie stron gra miała bardziej wyrównany charakter. Więcej groźnych sytuacji stwarzały sobie wprawdzie futbolistki z Tarnowa, ale pierwszą w drugiej połowie bramkę zdobyły tomaszowianki. Miało to miejsce w 77 min, kiedy Aleksandra Kalita skapitulowała po strzale z 22 m z rzutu wolnego Aleksandry Jasnowskiej. Wygraną naszego zespołu przypieczętowała w 89 min Katarzyna Białoszewska, celnym strzałem finalizując kolejną kontrę Tarnovii.