Przerwany mecz Tarnovii z Okocimskim Brzesko - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przerwany mecz Tarnovii z Okocimskim Brzesko

Po zimowej przerwie wznowione zostały piłkarskie rozgrywki z udziałem drużyn z naszego miasta. Po zwycięstwa w pierwszej wiosennej kolejce sięgnęły tylko drużyny Unii Tarnów i Metalu Tarnów. Porażek doznały ekipy Błękitnych 1947 Tarnów i Iskry Tarnów, natomiast pojedynek piłkarek Tarnovii zakończył się podziałem punktów. Wyjazdowy mecz piłkarzy Tarnovii z Okocimskim Brzesko został przerwany z powodu burd kibiców.

W pierwszej lidze kobiet, Tarnovia zmierzyła się na swoim boisku z Golem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, po którym nasz zespół nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozegrany został mecz „na szczycie” wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi, czyli pojedynek drugiej w tabeli Unii Tarnów z Popradem Muszyna. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla gości, którzy w 10 min objęli prowadzenie po wykorzystanym przez Mateusza Orzechowskiego rzucie karnym. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. W 54 min do remisu doprowadził Szymon Adamski, pięć minut później po jego asyście do bramki trafił Piotr Drozdowicz. W 84 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szymon Adamski, a wynik meczu na 3-2 (0-1) dla Unii, ustalił w doliczonym czasie gry Jacek Malisz, kierując piłkę do swojej bramki. Po tej wygranej tarnowianie umocnili się na drugim miejscu w tabeli, tracąc tylko dwa punkty do zespołu z Muszyny.

Występująca w tej samej klasie rozgrywkowej, Tarnovia zmierzyła się w Brzesku z tamtejszym Okocimskim. W 7 min rzut karny dla gości wykorzystał Wojciech Mącior. Dziewięć minut później prowadzenie Tarnovii podwyższył Bartosz Tokarczyk, a w 27 min bramkę dla Okocimskiego zdobył z „jedenastki” Sergiusz Kostecki. W 36 min mecz został przerwany ze względu wtargnięcie na boisko kibiców. Decyzję w sprawie wyniku i kar podejmie Wydział Gier i Dyscypliny Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Tarnowski Metal wykorzystał atut swojego boiska, w pojedynku klasy okręgowej pokonując 1-0 (0-0) Polan Żabno. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 85 min Marcin Furmański, celnie główkując po dośrodkowaniu Marcina Gruszki z rzutu rożnego. Wygrana ta przyniosła Metalowi awans w tabeli na czwarte miejsce.

Nieudana była inauguracja rundy rewanżowej dla naszych zespołów występujących w klasie „B”. Mimo gry przed swoimi kibicami doznały one dwóch porażek. Błękitni 1947 zmierzyli się z Więckovią Więckowice. Gospodarze w 18 min objęli prowadzenie po strzale Krzysztofa Jachima, do przerwy było jednak 2-1 dla Więckovii (trafienia Szymona Biernackiego w 37 min i Marcina Olszaka w 42 min). W 49 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Krzysztof Jachim, w doliczonym czasie gry (90+4) między słupki trafił jednak Damian Gurak i mecz zakończył się wygraną Więckovii 3-2 (2-1). Rywalem Iskry Tarnów była ekipa Wierzchosławice-Ostrów. W 13 min bramkę dla naszej drużyny zdobył Miłosz Mosio. Goście odpowiedzieli na to trzema trafieniami Rafała Bryla (40, 44 i 60 min), a celny strzał Janusza Syrowego (65 min) zmniejszył jedynie rozmiary porażki Iskry, która przegrała 2-3 (1-2). Błękitni 1947 zajmują obecnie trzecie miejsce, a Iskra klasyfikowana jest na piątej pozycji.