Siatkarki Grupy Azoty PWSZ śrubują rekord

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów śrubują rekord kolejnych zwycięskich setów w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Ten kończący sobotni pojedynek z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, zakończony wynikiem 3-0 (25-19, 25-23, 25-22) dla naszej drużyny był dla podopiecznych trenera Michała Betlei już czternastym wygranym z rzędu.

Po wyrównanym początku pierwszego seta, tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i po ataku, wybranej później najlepszą zawodniczką meczu, Magdaleny Szabó, prowadziły 6-4. Przy stanie 8-6 gospodynie zanotowały z kolei serię czterech wygranych piłek, a zbicie Joanny Sikorskiej dało im prowadzenie 12-6. Po dwóch udanych punktowych blokach, rywalki zbliżyły się na dystans trzech „oczek” (13-10). Skuteczna gra Klaudii Grzelak, pozwoliła jednak siatkarkom Grupy Azoty PWSZ na doprowadzenie – po dobrej zagrywce Joanny Sikorskiej - do wyniku 19-10. Przy stanie 23-14 gliwiczanki zdobyły cztery punkty z rzędu, a chwilę później obroniły piłkę setową, atak Magdaleny Jurczyk zakończył jednak rywalizację w tej partii.

Zupełnie inny przebieg miał drugi set, w którym pierwsze dwa punkty zdobyły siatkarki z Gliwic. Gospodynie na pierwsze prowadzenie wyszły dopiero przy stanie 6-5, po trzech z rzędu błędach własnych rywalek. W dalszej części tej odsłony znów więcej z gry miały jednak gliwiczanki, które po asie serwisowym Malwiny Stroińskiej prowadziły 13-9. Dzięki punktowej zagrywce Magdaleny Szabó na tablicy pojawił się wynik 12-13, po dwóch atakach z przechodzącej piłki Sylwii Pelc przyjezdne znów wygrywały jednak różnicą czterech punktów (16-12). Przy prowadzeniu gliwiczanek 19-16, trzy razy skutecznie zaatakowała Magdalena Szabó, a kolejny błąd rywalek, pozwolił siatkarkom z Tarnowa na objęcie prowadzenia 20-19. Przeciwniczki doprowadziły jeszcze do wyniku 23-23, skuteczny atak z lewego skrzydła oraz blok Mai Grodzkiej i Joanny Sikorskiej zadecydowały jednak o wygranej w drugim secie ekipy trenera Michała Betlei.

W początkowych fragmentach trzeciego seta zdecydowanie częściej na prowadzeniu były tarnowianki, ale żadna z drużyn nie osiągnęła w tym fragmencie spotkania znaczącej przewagi. Po całej serii udanych akcji tarnowskich siatkarek i autowym ataku jednej z gliwiczanek, na tablicy pojawił się rezultat 12-6. W odpowiedzi cztery punkty zdobyły wprawdzie przyjezdne, chwilę później było jednak 14-10. Po ataku Magdaleny Kowalczyk-Wawrzyniak przewaga tarnowianek znów zmalała do dwóch „oczek” (15-13), ale akcja Klaudii Grzelak i wygrana przez Magdalenę Szabó walka na siatce, przywróciły czteropunktowe prowadzenie Grupy Azoty PWSZ. Po okresie gry punkt za punkt, tarnowianki po świetnej akcji w obronie i bloku Mai Grodzkiej prowadziły 24-19. „Akademiczki” obroniły dwie pierwsze piłki meczowe, atak Klaudii Grzelak zakończył jednak rywalizację w tym spotkaniu.

Grupa Azoty PWSZ: Maja Grodzka, Magdalena Szabó, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Klaudia Grzelak, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero).

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ