Siatkarskie derby Małopolski nie dla tarnowianek

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w kolejnym meczu o pierwszoligowe punkty zmierzyły się na wyjeździe z ekipą 7R Solna Wieliczka. Grające bez kontuzjowanych Magdaleny Pytel i Aleksandry Mikołajewskiej tarnowianki nie będą miło wspominały tego derbowego pojedynku. Walkę nawiązały bowiem tylko w trzecim secie, przegrywając 0-3 (16-25, 17-25, 23-25).

Pierwszy set nie dostarczył kibicom wielu emocji, kończąc się pewną wygraną gospodyń. Druga partia rozpoczęła się od dwóch punktów zdobytych przez zespół z Wieliczki. Tarnowianki szybko doprowadziły wprawdzie do remisu 3-3, ale chwilę później przegrywały 3-7. W kolejnych fragmentach wieliczanki powiększały przewagę, doprowadzając do stanu 15-6. Potem gra wyrównała się, cały czas utrzymywało się jednak wysokie prowadzenie ekipy 7R Solna (20-10). Kilka udanych obron, połączonych ze skutecznymi atakami Magdaleny Szabó, pozwoliły podopiecznym trenera Michała Betlei na zmniejszenie strat do sześciu punktów (22-16), siatkarki z Wieliczki nie dały jednak odebrać sobie wygranej w tej partii.

Trzecia odsłona również rozpoczęła się pomyślnie dla wieliczanek, które po trzech z rzędu błędach naszych siatkarek wygrywały 5-1. Chwilę później na tablicy pojawił się wynik 12-6, ale udane ataki Joanny Sikorskiej i Magdaleny Szabó spowodowały, że strata Grupy Azoty PWSZ zmniejszyła się do dwóch punktów (14-12). Przy stanie 18-14 tarnowianki zdobyły cztery punkty z rzędu i po akcji Klaudii Grzelak było 18-18. Ataki Magdaleny Grabki i Klaudii Grzelak doprowadziły do remisu 19-19, po zatrzymanej próbie Magdaleny Szabó na tablicy pojawił się jednak wynik 21-19. Tej nieznacznej przewagi wieliczanki nie pozwoliły już sobie odebrać, a ich wygraną przypieczętowała Magdalena Grabka.

Grupa Azoty PWSZ: Maja Grodzka, Paulina Głaz, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Klaudia Grzelak, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Magdalena Szabó.

(sm)