Sukcesy judoków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sukcesy judoków

Kolejny dobry start zaliczyły zawodniczki Pałacu Młodzieży Tarnów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży judo dziewcząt w Kielcach. Złoty medal wywalczyła Iwona Boryczko. W klasyfikacji drużynowej tarnowianie uplasowali się piątej pozycji.

Startująca w kategorii (52 kg) Iwona pokonała kolejno Joannę Kałamaja (Bushido Morus Szczecin), Joannę Respondek (UKS Judo 48 Częstochowa), Oliwa Wolny (Czarni Bytom), Monika Sianko (UKJ 225 Warszawa), Arleta Podolak (UKS Legion Zamość). Jej siostra w tej samej kategorii uplasowała się na piątym miejscu Sabina Boryczko wygrała dwie walki, w dwóch kolejnych doznała porażek. W finałach w kategorii (57 kg) startowały też Monika Język i Klaudia Gut.