Tomasz Górski i Kacper Kajmowicz mistrzami Małopolskiej Ligi Kartingowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tomasz Górski i Kacper Kajmowicz mistrzami Małopolskiej Ligi Kartingowej

W Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów podsumowano rozgrywki kolejnej edycji, organizowanej od ponad jedenastu lat, Małopolskiej Ligi Kartingowej. W kategorii seniorów mistrzowski tytuł zapewnił sobie Tomasz Górski, najlepszym kierowcą wśród juniorów został natomiast Kacper Kajmowicz.

Zmagania w Małopolskiej Lidze Kartingowej składały się z dziesięciu rund, a startujący w niej zawodniczki i zawodnicy spędzili na torze ponad sześćdziesiąt godzin. Oprócz walki o prestiż i mistrzowskie tytuły, doskonalili także swoje umiejętności za kierownicą i nabywali właściwą technikę jazdy.

W klasyfikacji generalnej Senior Ligi Kartingowej za sezon 2018/19 najlepszy okazał się Tomasz Górski, zdobywając 277 punktów. Drugie miejsce zajął Szymon Gawenda – 230 pkt., a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Paweł Gajda – 228 pkt. Dalsze lokaty w czołowej dziesiątce zajęli: 4. Dawid Jakubas – 227 pkt., 5. Krystian Rycharski – 224 pkt., 6. Jakub Helizanowicz – 170 pkt., 7. Bartosz Turek – 164 pkt., 8. Mikołaj Zyznawski – 147 pkt., 9. Tomasz Dudek – 142 pkt., 10. Paweł Leskiw – 134 pkt. Najlepszą z kobiet okazała się Martyna Galus, która z dorobkiem 35 pkt. uplasowała się na dwudziestej drugiej pozycji.

Mistrzem Junior Ligi Kartingowej został Kacper Kajmowicz. Zgromadził on 248 pkt., wyprzedzając Krzysztofa Gardziela – 233 pkt., Jakuba Oracza – 226 pkt., Bartosza Jakubasa – 181 pkt., Mikołaja Zyznawskiego – 174 pkt., Michała Duraka – 167 pkt., Marcina Gajowczyka – 167 pkt., Daniela Gajowczyka – 166 pkt., Jana Linka – 160 pkt. oraz Adriana Mikułę – 158 pkt.

Ligowe rozgrywki w sezonie 2019/2020 zainagurowane zostaną po wakacjach.