Udane występy młodych judoków Błękitnych-MPEC

Młodzi judocy Błękitnych-MPEC Tarnów z powodzeniem rywalizowali w pierwszych dniach lutego w zawodach w Bytomiu i w Krakowie. Podopieczni trenera Krzysztofa Sieniawskiego wywalczyli w nich łącznie dziesięć medali: dwa złote, dwa srebrne i sześć brązowych.

W hali Czarnych Bytom rozegrany został pierwszy z czterech turniejów o mistrzostwo Bytomia. Udział w nim wzięło 176 zawodników z Śląska, Dolnego Śląska, Małopolski i Opolszczyzny. Spośród startujących w nim judoków Błękitnych-MPEC najlepiej zaprezentował się Mateusz Brożek, wygrywając rywalizację w kategorii 39 kg. Drugą lokatę w wadze 36 kg zapewnił sobie Bartosz Bogacz, a na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali: Krzysztof Puzio (42 kg), Maksymilian Marcinek (46 kg) oraz Michał Florek (powyżej 66 kg).

Kraków gościł uczestników International Judo League młodzików i dzieci. Do rywalizacji na sześciu matach w hali Wisły przystąpiło 603 młodych judoków z kraju i zagranicy. Z reprezentantów Błękitnych-MPEC najlepiej wypadł tym razem Patryk Włodarski, który zdobył złoty medal w wadze 55 kg, wszystkie pojedynki wygrywając przed upływem regulaminowego czasu. W kategorii 46 kg na drugim miejscu uplasował się Maksymilian Marcinek, trzecie pozycje w swoich kategoriach wagowych zapewnili sobie natomiast: Mateusz Brożek (42 kg), Arkadiusz Lechowicz (46 kg) oraz Michał Florek (66 kg).

(sm)