Wyjazdowe zwycięstwo chłopców MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wyjazdowe zwycięstwo chłopców MUKS 1811 Unii

Spośród tarnowskich zespołów występujących w młodzieżowych ligach koszykarskich, po punkty sięgnęli jedynie chłopcy MUKS 1811 Unii Tarnów. Z porażkami pogodzić musiały się natomiast zarówno młodziczki, jak i dziewczęta MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Młode koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zakończyły swoje występy w lidze młodziczek przegranymi z dwoma najlepszymi zespołami tej klasy rozgrywkowej. W pierwszym z tych spotkań ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka zmierzyła się na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków. Pierwsza kwarta zakończyła się dziesięciopunktową wygraną krakowianek, które do przerwy powiększyły dzielący oba zespoły dystans do szesnastu „oczek” (35-19). Po trzeciej „ćwiartce” zakończonej dziewięciopunktowym zwycięstwem Wisły Can-Pack, w ostatnich dziesięciu minutach tarnowianki zmniejszyło nieco rozmiary porażki, przegrywając 44-63 (4-14, 15-21, 9-18, 16-10).

Dzień później koszykarki Pałacu zagrały w hali przy ul. Gumniskiej z MOSiR Bochnia. Już początkowe dziesięć minut praktycznie rozstrzygnęło rywalizację w tym spotkaniu. Po pierwszej kwarcie przyjezdne prowadziły bowiem różnicą blisko dwudziestu punktów. W dwóch kolejnych odsłonach dominacja koszykarek z Bochni nie była tak wyraźna, ale po trzydziestu minutach wygrywały 70-36. W końcowych dziesięciu minutach zawodniczki MOSiR wydatnie powiększyły przewagę, zwyciężając 98-48 (28-9, 20-12, 22-15, 28-12).

MKS PM: Wiktoria Zabawa 10 i 16, Sylwia Słowik 9 i 6, Gabriela Wajda 9 i 0, Emilia Wawrzon 6 i 4, Karolina Korcyl 5 i 8, Emilia Więcek 4 i -, Ada Klaper 1 i 4, Aleksandra Kopacz 0 i 4, Inga Hebda 0 i 2, Julia Zięba 0 i 0, Oliwia Iwaniec 0 i -, Maja Buś – i 2, Natalia Turek – i 2, Maya Florek – i 0.

W lidze dziewcząt, prowadzona przez trenera Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów również zmierzyła się na własnym boisku z MOSiR Bochnia. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando koszykarek z Bochni. W każdej z trzech pierwszych kwart przyjezdne wypracowały sobie kilkunastopunktową przewagę i po trzydziestu minutach prowadziły 63-17. Ostatnia „ćwiartka” również należała do bochnianek i mecz zakończył się ich wygraną 84-30 (22-8, 22-4, 19-5, 21-13).

MKS PM: Wiktoria Zabawa 17, Milena Cholewiak 3, Julia Zięba 3, Maja Buś 2, Natalia Turek 2, Emilia Wawrzon 2, Kinga Wicherek 1, Emilia Barnaś 0, Maja Barnaś 0, Wiktoria Bieda 0, Nikola Łazarz 0, Roksana Rojek 0.

Po komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu z STK Wikar Nowy Sącz sięgnęli natomiast koszykarze MUKS 1811 Unii, występujący w lidze chłopców. Pierwsza kwarta zakończyła się sześciopunktową wygraną zespołu trenera Dominika Niemczury. Kolejne dwie części spotkania miały bardzo wyrównany przebieg i po trzydziestu minutach tarnowianie prowadzili 47-42. Skuteczna gra w końcówce spotkania pozwoliła naszemu zespołowi na odniesienie zwycięstwa 67-57 (18-12, 19-19, 10-11, 20-15).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 27, Hubert Bartkowski 17, Szymon Kubaka 8, Wojciech Gancarz 6, Kacper Maziarz 5, Aleksander Krukar 2, Szymon Skowron 2, Nikodem Badełek 0, Filip Kawa 0, Daniel Sikora 0, Adam Wódka 0.