Wysoka porażka koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka koszykarzy MUKS 1811 Unii

Trzeciej z rzędu wyjazdowej porażki doznali koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W spotkaniu dwudziestej pierwszej kolejki grupy „C” drugiej ligi, ekipa trenera Jarosława Mosio przegrała 52-83 (10-23, 12-20, 18-24, 12-16) z Daas Basket Hills Bielsko-Biała. Tarnowianie zagrali w tym meczu bardzo nieskutecznie, trafiając jedynie 16 z 63 rzutów z gry (gospodarze 32 z 62). Po tej porażce nasza drużyna zajmuje dwunaste miejsce w tabeli.

Początek spotkania nie wskazywał na tak wysoką przegraną naszego zespołu, który na początku 4 min dzięki „trójce” Jacka Sulowskiego prowadził 8-5. Trzy minuty później, po trafieniu Tomasza Palmowskiego, tarnowianie przegrywali jeszcze tylko 10-11, stracili jednak dwanaście punktów z rzędu, kończąc pierwszą kwartę z trzynastopunktową stratą.

W 14 min bielszczanie prowadzili już 26-10, a trzy minuty później po rzucie wolnym Roberta Kozaczki na tablicy pojawił się korzystny dla nich rezultat 35-14. Końcówka pierwszej połowy przyniosła już wyrównaną grę (cztery ostatnie punkty dla MUKS 1811 Unii zdobył Michał Skowron) i do szatni oba zespoły zeszły przy prowadzeniu gospodarzy 43-22.

W 22 min po dwóch z rzędu punktowych akcjach Michała Cichonia przewaga Daas Basket Hills wzrosła do dwudziestu sześciu „oczek” (50-24). Chwilę później po akcji 2+1 Tomasza Palmowskiego rywale ponownie prowadzili różnicą dwudziestu jeden punktów (52-31), dwa trzypunktowe rzuty Grzegorza Szybowicza pozwoliły im jednak na doprowadzenie w 24 min do stanu 58-31. W odpowiedzi na rzut wolny Tomasza Palmowskiego, bielszczanie zdobyli siedem punktów z rzędu i w 26 min wygrywali już 65-32. Na kolejny celny rzut czekać trzeba było prawie trzy minuty, w 29 min po dwóch kolejnych „trójkach” Jacka Sulowskiego tarnowianie przegrywali 38-65.

Na początku ostatniej kwarty, Jacek Sulowski zdobył osiem punktów z rzędu (dwukrotnie trafiając za trzy) i w 23 min było 69-50. Do końca spotkania tarnowianie nie trafili już jednak z gry, jedyne dwa punkty zdobywając po rzutach wolnych Tomasza Bryzka i Łukasza Wardzińskiego. Gospodarze powiększyli natomiast w tym czasie swój dorobek o kolejnych czternaście punktów (osiem z nich zdobył Kozaczka), zwyciężając ostatecznie różnicą ponad trzydziestu „oczek”.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 21, Tomasz Palmowski 10, Michał Skowron 6, Tomasz Bryzek 5, Łukasz Wardziński 5, Mateusz Piska 3, Dominik Niemczura 2, Michał Kaliński 0, Łukasz Kasperzec 0, Michał Szewczyk 0, Paweł Zaczkiewicz 0.