TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Międzypokoleniowe spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie. W ramach „Lekcji z Mistrzem” uczniowie mogli podyskutować z absolwentami ZST, a także poznać dalsze losy zaproszonych gości po tym, jak opuścili szkolne mury przy ul. Kwiatkowskiego.

Świąteczny nastrój będzie można poczuć podczas koncertów w trzech tarnowskich kościołach – w katedrze, parafii księży Filipinów, a także w kościele Dobrego Pasterza. Koncerty „Pierwsza kolęda” to propozycja Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Występy zaplanowano 22, 23 i 25 stycznia.

Kilkadziesiąt modeli, diablice, anioły, mroczne femme fatale, rockowe księżniczki i damy w zwiewnych tiulach, można było podziwiać dzisiaj (18 stycznia) podczas pokazu fryzur, który po raz 18. odbył się w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Mroczne damy, świetliste anioły”.

Jak wygląda studiowanie w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej, będą mogli przekonać się uczniowie szkół średnich, którzy przyjdą do siedziby uczelni 26 i 27 stycznia. Oprócz udziału w bezpłatnych wykładach będzie okazja, by poznać oferowane kierunki studiów, a także zasady rekrutacji.

Kolędy z różnych stron świata będzie można usłyszeć 21 stycznia w Pałacu Młodzieży. O godz. 11 w muzyczną podróż zabierze nas Mała Orkiestra Smyczkowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Znamy wyniki tegorocznego rankingu czasopisma Perspektywy, w którym znalazło się 500 najlepszych liceów i 300 szkół technicznych. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepsze w Tarnowie okazało się III Liceum Ogólnokształcące. Z kolei w zestawieniu techników wysoko uplasował się Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Uczennice Pałacu Młodzieży, Eliza Gąsiorowska, Natalia Michalska, Ewa Wojtanowska, mogą pochwalić się muzycznymi sukcesami na XV Międzynarodowym Festiwalu Intershow, który na początku stycznia odbywał się w Nowym Targu.

Przygodę ze studiowaniem proponuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Działający tam Uniwersytet  Dziecięcy oferuje zajęcia prowadzone przez doświadczonych wykładowców akademickich dla dzieci w wieku 7 do 10 lat. Każdy uczestnik otrzyma indeks, lecz zamiast egzaminów może liczyć na konkursy z nagrodami.

Do krainy baśni będzie można się przenieść za sprawą spektaklu „Kopciuszek”, który odbędzie się 14 stycznia w Szkole Podstawowej nr 11. Widzowie będą mogli zobaczyć jedną z najpopularniejszych bajek w wykonaniu uczniów drugiej klasy.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie sekcja w Tarnowie działający przy Wyższym Seminarium Duchownym poszerza swoją ofertę edukacyjną. Można jeszcze składać dokumenty na Podyplomowe Studia z Etyki. Zajęcia na tym kierunku rozpoczną się 11 lutego.