TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W ramach trwającej już od dwudziestu jeden lat sportowej wymiany IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z Gimnazjum w Humenne, młodzież IV LO rywalizowała w odbywających się w tej słowackiej miejscowości turniejach koszykówki.

Prognozy dochodów oraz wydatków miasta Tarnowa na rok 2018 ze szczególnym uwzględnieniem obszaru edukacji zaprezentował na spotkaniu z dyrektorami tarnowskich szkół prezydent Roman Ciepiela. Stanowiły one jeden z punktów odniesienia do rozmów nt. aktualnej sytuacji szkolnictwa w naszym mieście.

Uczniowie tarnowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych z powodzeniem rywalizowali w rozegranym w Krakowie Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym w zawodach cukiernik oraz kucharz. Plonem ich udziału w konkursie jest wygrana oraz wyróżnienie.

W Zespole Szkół Technicznych, w ramach cyklu „Lekcja z Mistrzem” odbyło się spotkanie z emerytowanym generalnym projektantem dawnego Biura Projektów Zakładów Azotowych, Andrzejem Krzysztoforskim.

W ramach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej rozpoczął działalność Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Celem instytucji jest popularyzacja myśli i wskazań Jana Pawła II oraz wzmocnienie świadomości ludzi nt. ważnych rocznic przypadających w roku 2018, tj. 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40-lecia wyboru na stolicę Piotrową kardynała Karola Wojtyły.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie we współpracy z tarnowską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, zapraszają na pierwszą w regionie Branżową Giełdę Pracy. Odbędzie się ona w czwartek 8 lutego, w budynku CKZiU przy ul. Kwiatkowskiego 21.

Dzisiaj w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbędzie się pierwsza debata w ramach trzeciej już edycji Konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich. Udział w niej wezmą przedstawiciele Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze oraz uczniowie klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie, a teza debaty to „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”.

Kilka zaawansowanych technologicznie sal symulacyjnych do kształcenia kadr medycznych, specjalne podręczniki dostępne również w formie cyfrowej, aplikacja, platforma do e-learningu oraz kompleksowy program szkoleń dla kadry dydaktycznej Instytutu Ochrony Zdrowia– to wszystko uda się stworzyć w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie dzięki pozyskanej z Ministerstwa Zdrowia unijnej dotacji w wysokości prawie 2,6 miliona złotych.

Znaczniki

Archiwalne