TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Dwa duety oraz 34 solistów wzięło udział w eliminacjach do ogólnopolskiego festiwalu dzieci i młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka", które odbyły się 18 października w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Rywalizację zdominowali reprezentanci Tarnowa: trzynastu z nich awansowało do konkursu finałowego.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie zajęła III miejsce w kategorii „wskaźnik aktywności” podczas XII Edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie. 

16 Pułk Piechoty Ziemi Tarnowskiej będzie patronem Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie.  Oficjalne nadanie imienia placówce mieszczącej się przy ulicy Mościckiego odbędzie się pod koniec października. 

W przeddzień święta wszystkich nauczycieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3  przedstawili dla swoich koleżanek i kolegów oraz zgromadzonych gości spektakl „Tam, gdzie spadają Anioły”. Przedstawienie odbyło się w Kinie Marzenie.

Dobiegła końca kampania edukacyjna „W walce z zanieczyszczeniami powietrza – mam wpływ na to jak mieszkam i czym oddycham”.  Projekt zaowocował zbiórką ponad trzech ton odpadów oraz przeszło czterech ton zużytych baterii i akumulatorów. 

Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem bajkoterapii to oferta tarnowskiej Biblioteki Pedagogicznej. Warsztaty adresowane są do grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zajęcia ruszają dopiero 4 listopada, ale już teraz przyjmowane są zgłoszenia od szkół, które chciałyby wziąć udział w programie.

Zakończył się trwający od marca program promowania postaw proekologicznych w tarnowskich placówkach oświatowych „Czy walczysz z lasów wycinaniem czy ze smogiem, TY też jesteś małym ekologiem”.

Wczoraj, 14 października, odbyła się uroczystość nadania imienia bł. Karoliny Kózki Zespołowi Szkół Katolickich w Tarnowie. Patronka została wyłoniona przez uczniów szkoły z pośród ośmiu kandydatur.

Istotą kształcenia zawodowego powinno być wpisanie szkół w rynek pracy – taka myśl przyświecała konferencji, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, reprezentanci firm współpracujących z ZST i dyrektorzy tarnowskich szkół.

Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Swój jubileusz placówka uczciła, oczywiście, muzyką.

Znaczniki

Archiwalne