TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Rusza kolejna edycja wykładów „Spotkania z nauką” w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej. Pierwsze spotkanie zaplanowano 7 grudnia o godz. 12 i  poświęcone będzie pracy mózgu. Mogą w nim uczestniczyć studenci, uczniowie szkół średnich i wszyscy mieszkańcy zainteresowani tą tematyką.

Sesję poświęconą Janowi Pawłowi II zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie. – Świętość traktujemy czasem jak nieosiągalną rzecz, tymczasem jest na wyciągnięcie ręki – przekonywał 29 listopada podczas spotkania w Sali Lustrzanej ks. dr hab. Michał Drożdż.

Wystawa „Permeation. Przenikanie” uczniów V Liceum Ogólnokształcącego została zaprezentowana tym razem w Mevasseret Zion w Izraelu. W wernisażu prac uczestniczyli nie tylko przedstawiciele szkoły i mieszkańcy Jerozolimy, ale także Izraelczycy, którzy albo sami mieszkali przed II wojną światową w Tarnowie lub których przodkowie wywodzili się z naszego miasta.

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu dla tarnowskich szkół dotyczącym współpracy międzynarodowej. Chętni, którzy pojawili się 25 listopada w Sali Lustrzanej, mieli okazję podyskutować o realizowanych w Tarnowie projektach, poznać wykorzystywane źródła finansowania, a także sposoby na poszukiwanie szkół partnerskich.

Szkoła Podstawowa nr 18 świętuje 50-lecie istnienia. Przez ten czas do tarnowskiej podstawówki uczęszczało ponad pięć tysięcy dzieci. Niektórzy pojawili się po latach na uroczystym jubileuszu, który odbył się 22 listopada w tarnowskim teatrze, by wspólnie powspominać czas spędzony w szkolnych ławach.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych uczcili pamięć Mariana Stylińskiego, absolwenta Krajowej Szkoły Kupieckiej, której tradycję kontynuuje ZSEG. 21 listopada podczas mszy św. w kościele Maksymiliana Kolbego odsłonięto numer obozowy bohatera walczącego o niepodległą Polskę, zasłużonego dla Tarnowa i regionu.

W pięciu tarnowskich szkołach powstały spółdzielnie uczniowskie. Tego typu działalność ma zachęcić uczniów do praktycznej nauki przedsiębiorczości. W przyszłości ma im to pomóc w poruszaniu się po rynku pracy.

Bakaliowy Eden, cukiniowy raj, paprykowe doznanie, gruszkowe szaleństwo – takie między innymi kulinarne propozycje zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w ramach konkursu „Jesienne smaki”. Popisowe dania uczniów oceniał sam Karol Okrasa, który gościł dzisiaj, 16 listopada, w tarnowskiej szkole.

Uczniowie III i V Liceum Ogólnokształcącego połączyli siły i 16 listopada wspólnie zorganizowali koncert charytatywny. Wszystko po to, by wspomóc Sebastiana Moskala zmagającego się z nowotworem. Na jego dalsze leczenie potrzeba około 15 tysięcy euro.

W Ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich „Polska Między Wschodem i Zachodem" odbywającym się w Krakowie reprezentacja Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych dotarła do ćwierćfinału. Dotąd żadna szkoła techniczna w Polsce nie osiągnęła tak wysokiego miejsca w tego typu konkursie.

Znaczniki

Archiwalne