TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Kiełbasa z renifera, bûche de noël czy jadalne kasztany to tylko niektóre z potraw, jakie można było spróbować podczas „Smaków Europy” – imprezy, która odbyła się w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11. Podczas świątecznego spotkania organizatorzy przybliżyli tradycje bożonarodzeniowe 11 krajów europejskich.

Konrad Sikorski, na co dzień studiujący w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nagrodę „Dla Dobra Wspólnego”. Wyróżnienie to otrzymał za aktywną działalność Fundacji Court Watch Polska, której jest ambasadorem.

W Tarnowie powstało pięć spółdzielni uczniowskich, które mają nauczyć młodzież, jak w praktyce poruszać się w świecie przedsiębiorczości. – Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie pomoże wam w przyszłości otworzyć własne firmy, spółdzielnie, które wzmocnią nie tylko Tarnów, ale region i polską spółdzielczość – podkreślał Piotr Augustyński, zastępca prezydenta, podczas gali wręczenia nagród dla młodych spółdzielców w Sali Lustrzanej. Projekt utworzenia spółdzielni to inicjatywa Wydziału Rozwoju Gospodarczego magistratu.

W drugiej edycji konkursu patriotycznego „Bohaterom Niepodległej” wzięło udział 17 tarnowskich szkół.  Tegoroczna edycja była poświęcona postaciom historycznym z regionu tarnowskiego zaangażowanym w odzyskanie niepodległości, a pula nagród wyniosła 18 tys. złotych. Wśród zwycięzców znaleźli się: Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Gimnazjum nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 2.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych obchodzi jubileusz 40-lecia istnienia. Z tej okazji do szkoły zapraszani są różni goście, m.in. jej absolwenci. Jednym z nich był Jan Kiełbasa, dyrektor domu maklerskiego, który podpowiadał młodym ludziom, jak mądrze inwestować.

Blisko 500 paczek przygotowali uczniowie i nauczyciele VII Liceum Ogólnokształcącego dla polskich dzieci i seniorów zamieszkujących Kresy Wschodnie. Prezenty potrzebującym wręczył sam Święty Mikołaj.

Niecodzienni goście odwiedzają Zespół Szkół Technicznych w grudniowe czwartki. Mowa o przedszkolakach z Przedszkola nr 33, przychodzących do szkoły na zajęcia, które wprowadzają je w świat nauki, wiedzy i fascynujących eksperymentów.

Skąd się bierze miód? Jak wygląda jesienny ogródek? Na te oraz wiele innych pytań kilkudziesięciu przedszkolaków z placówki przy ul. Błotnej mogło uzyskać odpowiedź podczas wizyty w Zespole Szkół Ekonomiczno- Ogrodniczych w Tarnowie.

Kolejni uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych uczestniczyli w kursie baristycznym, dzięki któremu poznali tajniki parzenia kawy doskonałej. Szkoła bierze udział w specjalistycznych szkoleniach od siedmiu lat. Przez ten czas certyfikaty zdobyło 500 uczniów.

Po raz 15-ty w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych zorganizowano akcję charytatywną „Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy”. Przygotowania do wielkiego finału, czyli wyjazdu z darami na Ukrainę, rozpoczęły się już w październiku. Paczki trafiły do mieszkańców parafii w Czyszkach, Strzelczyskach, Pnikucie, a także klasztoru w Krysowicach i parafii w Dunajewie.

Znaczniki

Archiwalne