TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Państwowa Wyższa Szkoła Wyższa może pochwalić się pierwszymi absolwentami kierunku wzornictwo oraz grafika. Grupa 12 osób właśnie obroniła prace dyplomowe w Instytucie Sztuki PWSZ. O najlepszych pytają już pracodawcy.

„Działamy, odkrywamy, aktywizujemy – wychowanie i edukacja współcześnie” to tytuł sympozjum naukowego, które zaplanowano 10 marca w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z efektywnymi metodami nauczania i wychowania.

„Mądrość w wychowaniu – wychowanie do mądrości” to tytuł VIII Forum Nauczycieli i Wychowawców, które zaplanowano na 27 lutego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Spotkanie zorganizowano z myślą o nauczycielach, wychowawcach i rodzicach uczniów. Tym razem, połączono je z jubileuszem 20-lecia obecności Stowarzyszenia w Tarnowie.

W Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie do 29 lutego potrwają Dni Kultury Szkolnej. Impreza ta daje szansę uczniom placówki na zaprezentowanie swoich umiejętności, wiedzy oraz talentu w różnych dziedzinach sztuki i nauki. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. konkursy, przedstawienie oraz debatę.

Nietypowa kulinarna rywalizacja zapowiada się 24 lutego w Zespole Szkół Ogrodniczo-Ekonomicznych w Tarnowie. Uczniowie zmierzą się z zadaniem przygotowania najpiękniejszego stołu wielkanocnego oraz wiosennego deseru. Ich propozycje mają nawiązywać do tradycji wybranego kraju Unii Europejskiej.

Uczniowie z Turcji i Portugalii gościli ostatnio w Tarnowie. Ich wizyta w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 miała związek z realizacją europejskiego projektu „Od pasji do zawodu”, który odbywa się w ramach programu Erasmus+. Uczniowie z portugalskiej i tureckiej szkoły wspominali, że czas spędzony w Tarnowie był mocno zorganizowany.

Reprezentacja V Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału konkursu  „Rozwój ma wiele twarzy” organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. W ostatnim etapie tarnowskie liceum znalazło się wśród pięciu najlepszych szkół z całej Polski.

Jeszcze tylko przez kilka dni można zapisywać najmłodszych na zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Pierwsze warsztaty ruszają już 20 lutego. 

Pop art. w modzie i fryzjerstwie oraz styl etniczny były głównymi tematami Szkolnego Pokazu Fryzur, który odbył się dziś, 10 lutego, w Zespole Szkół Techniczno - Zawodowych. Pokaz zorganizowano po raz 17. i wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów szkoły.

Konwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie ma nowego przewodniczącego. Został nim prof. Kazimierz Wiatr. Nowego przewodniczącego wybrano jednomyślnie podczas tajnego głosowania. Jego zastępcami zostali prezydent Roman Ciepiela oraz Wiesław Kozioł, przedstawiciel Grupy Azoty.

Znaczniki

Archiwalne