TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Człekokształtny troll, mrzygłód, quasi-hacjenda, pustułka, entourage – z takimi między innymi wyrazami musieli zmierzyć się uczestnicy, którzy zdecydowali się wziąć udział w 18. edycji dyktanda „O złote pióro”. Do wielkiego finału w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zgłosiło się kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Imprezie towarzyszył IX Tarnowski Turniej Ortograficzny o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa, w którym najlepsi okazali się reprezentanci Rady Miejskiej i Kancelarii Rady Miejskiej.

Trzech reprezentantów Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie uzyskało tytuł finalistów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, odbywającej się na Śląsku. Po zdaniu matury będą mogli zostać przyjęci na dowolną uczelnię techniczną w kraju z pominięciem procesu rekrutacyjnego.

Do udziału w dniu otwartym szkoły zachęca II Liceum Ogólnokształcące. To propozycja przede wszystkim dla uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Mury „drugiego” będzie można odwiedzić już jutro, 25 kwietnia od g. 10 do 16.

W tym roku 1012 uczniów przystępuje do pisania egzaminu gimnazjalnego w Tarnowie. Dzisiaj, 19 kwietnia, zmierzyli się z zagadnieniami z wiedzy humanistycznej, kolejnego czeka ich część matematyczno-przyrodnicza, a pojutrze zmagania z językiem obcym.

Od początku roku już ponad stu uczniów wzięło udział w specjalistycznych zajęciach dodatkowych, które zorganizowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Było to możliwe dzięki współpracy z firmą Tauron, która na początku roku została partnerem strategicznym szkoły.

Nietypowe warsztaty teatralne odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Zajęcia poprowadziła Iris Munios, francuska aktorka, piosenkarka i reżyser, która podpowiadała uczniom, jak rozpocząć przygodę z teatrem, a przy tym rozwijać zdolności językowe.

Film o żołnierzach niezłomnych, którego autorką jest Zofia Żak, uczennica Zespołu Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie, zdobył pierwsze miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu w Lublinie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Niemal 200 uczniów wzięło udział w konkursie „Ksiądz Twardowski  i świat jego wierszy”, organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w kilku kategoriach. Ich zadaniem było m.in. wykonanie pracy literackiej lub plastycznej, recytacja wierszy poety, a także występ wokalny.

Ponad 300 uczniów z 21 placówek oświatowych z Tarnowa wzięło udział w III Miejskim Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim.  Ostatecznie wyłoniono 10 laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

Piotr Żyła gościł dziś w Zespole Szkół Ekonomiczno Ogrodniczych w Tarnowie. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał o swojej karierze zawodowej i planach na najbliższą przyszłość.

Znaczniki

Archiwalne