TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie po raz 12. wyruszyła z darami do zaprzyjaźnionej szkoły w Husakowie.

Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie i spółka GAZ-SYSTEM podpisały dziś list intencyjny i umowę patronacką dotyczącą przyszłej współpracy. Jest to kolejna umowa o współpracy pomiędzy spółką a placówkami szkolnictwa zawodowego. Dla ZST to kolejny znaczący partner.

Kacper Szot, uczeń tarnowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych zajął trzecie miejsce w finale I Ogólnopolskiego Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz. Konkurs ten odbył się na początku tygodnia w Zespole Szkół Spożywczych w Zabrzu.

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie gościła przez tydzień rówieśników z ukraińskiej organizacji Green Cross Society. Ich wizyta odbyła się w ramach projektu „Razem przeciw uzależnieniom”, realizowanego w ramach programu Erasmus+.

II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie zaprasza jutro wszystkich gimnazjalistów na pełen magii i wrażeń Dzień Otwarty szkoły w towarzystwie Harry’ego Pottera.

Ogólnopolska batalia o czystsze powietrze może być skuteczniejsza także w wymiarze lokalnym. Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zatwierdził właśnie program i plan studiów dla specjalności „Odnawialne źródła energii, gospodarka odpadami i ochrona powietrza”. Studia realizowane będą w ramach kierunku Ochrona środowiska jako studia stacjonarne pierwszego stopnia na profilu praktycznym.

Dobiega końca projekt Tarnowski Uniwersytet Ekonomiczny Pierwszego Wieku, realizowany przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. Uczniowie tarnowskich szkół opracowali wiele ciekawych przedsięwzięć kulturalnych, a jednym z efektów projektu są oryginalne gry edukacyjne i ekonomiczne. 

„Czytaj migiem”, szkolna gazeta wydawana w Zespole Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie okazała się jedną z najlepszych w Polsce. W XXIV Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną – „Nasza Gazeta”, którego finał odbył się w ostatni piątek w Katowicach, przyznano jej bardzo wysokie trzecie miejsce.

W poniedziałek i wtorek odbyły się turnieje Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców z roczników 2002-2004. Zawody te były równocześnie Mistrzostwami Tarnowa. Podobnie jak w przypadku zawodniczek i zawodników z rocznika 2005 i młodszych, triumfowały w nich ekipy SP nr 8 (chłopcy) i SP nr 15 (dziewczęta). Obie te „siódemki” zapewniły sobie awans do rozgrywek rejonowych.

Kilkanaście punktów informacyjnych, zwiedzanie uczelni, wykłady, pokazy, gry i zabawy oraz darmowe badania – to tylko część atrakcji przygotowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie z okazji Dnia Otwartego. Społeczność akademicka zaprasza w uczniów ze szkół Tarnowa i regionu w piątek, 20 kwietnia, w godz. 9-14.

Znaczniki

Archiwalne