TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Podpisanie kolejnych umów partnerskich towarzyszyło Zespołowi Szkół Technicznych podczas organizowanej w szkole ósmej edycji „Dni Techniki" 28 i 29 maja. Wydarzenie miało charakter otwarty i skierowane było przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Konkurs wiedzy, turniej topograficzny, pokazy w kopule Mobilnego Planetarium Astropark to atrakcje, które czekają na uczestników XV Pikniku Geograficznego 3 czerwca. Głównym organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Początek o godz. 9:30 w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Studia drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku administracja uruchamia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Decyzję w tej sprawie podjął minister nauki i szkolnictwa wyższego. Rekrutacja na studia magisterskie na kierunek administracja będzie możliwa już w okresie czerwca i lipca.

Konkurs fotograficzny i filmowy oraz akademicką grę terenową zdominowali uczniowie tarnowskiego Gimnazjum Dwujęzycznego i II Liceum Ogólnokształcącego. Zawody odbyły się w ramach Targów Pracy organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. 

Tarnowskie Gimnazjum nr 4 zostało laureatem VI Edycji Nagrody Jakości Nauczania Sapere Auso. W wyróżnionym gronie znalazło się pięć placówek, wśród nich Uniwersytet Jagielloński. Nagroda ma na celu uhonorować uczelnie, placówki oświatowe, kluby sportowe i instytucje kultury, mające dorobek wychowawczy w kształtowaniu nowego pokolenia Małopolan.

Pod hasłem „Marzenia do spełnienia” odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Literacki. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2. W turnieju wiedzy wzięło udział dziewięć tarnowskich szkół. Pierwsze miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 14. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 17. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 18. 

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej ogłasza konkurs „Gwarancje dla młodzieży”. Na realizację projektów przeznaczono 50 mln zł ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Maksymalna wartość dofinansowania może wynieść nawet 2 mln zł.

"Integracja rodzi się w sercu" pod takim hasłem odbył się 11 maja drugi koncert charytatywny. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "To, co wspólne" działające przy Szkole Podstawowej nr 9. Koncert zorganizowano dla uczczenia 15-lecia integracji w szkole.

Tarnowski teatr ogłasza konkurs dla najmłodszych miłośników teatru pod hasłem „Kim jest Pędrek Wyrzutek?”. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w plastycznych zmaganiach w związku ze zbliżającą się premierą „Przygód Pędrka Wyrzutka”.

Drużyna z Zespołu Szkół Technicznych jako jedyny przedstawiciel ponadgimnazjalnych szkół tarnowskich oraz technicznych z całej Małopolski zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału konkursu Diversity 2015. Ostatnie starcie odbędzie się 11 i 12 czerwca w Krakowie. To już drugi taki finał dla szkoły.

Znaczniki

Archiwalne