TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W finale Międzynarodowego Festiwalu Francuskich Filmów Krótkometrażowych w Zielonej Górze znalazła się reprezentacja V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Ich film pt. „Espoir” został dostrzeżony, a jego autorzy zaproszeni do udziału w trzydniowym festiwalu.

W trzydniowym plenerze fotograficznym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie. Podczas wycieczki mieli okazję uwiecznić na zdjęciach Budapeszt i Wiedeń oraz doskonalić warsztat fotograficzny.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 wzięli udział w niecodziennym happeningu. 25 maja ulicami miasta przeszła parada… smoków. W ten sposób młodzi tarnowianie postanowili wyrazić sprzeciw wobec zanieczyszczania powietrza i zachęcić do działań na rzecz jego ochrony.

Wystawa poświęcona skarbom mórz i oceanów prezentowana jest w Szkole Podstawowej nr 18. Uczniowie mogą podziwiać kolekcję liczącą niemal sto elementów. Wystawie towarzyszy ekologiczna akcja.

Dwa kulinarne spotkania przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Do wspólnego gotowania zaprosili najmłodszych z Przedszkola nr 13. Wszystko po to, by zapoznać przedszkolaków z zasadami zdrowego odżywiania.

Uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego przez dwa dni  fotografowali dzieci z Przedszkola nr 35 w Mościcach. Projekt ten był zorganizowany w ramach spotkań z okazji Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych.

Do udziału w VIII Gimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Górach zaplanowanym na 9 czerwca zachęca Społeczne Gimnazjum Matematyczno – Przyrodnicze STO w Tarnowie. Jak tłumaczą organizatorzy, międzyszkolna rywalizacja będzie dobrą okazją do popularyzacji wiedzy o polskich górach.

Konferencja naukowa 19 maja to propozycja Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Tematem pedagogicznych rozważań będzie relacja uczeń – nauczyciel. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Rozpoczęcie o godz. 9 w siedzibie MWSE przy ul. Waryńskiego 14.

Piątek 13-tego wcale nie musi być pechowy – przekonywali organizatorzy Międzyszkolnego Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się 13 maja na boisku przy Pałacu Młodzieży. Uczestnicy rywalizowali o Puchar Dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO w Tarnowie.

O tytuł najlepszych znawców Unii Europejskiej rywalizowano dzisiaj, 12 maja, podczas X Międzyszkolnego Konkursu o Europie w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie. Po kilku zaciętych rundach najlepsi okazali się reprezentanci SP nr 14.

Znaczniki

Archiwalne