TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W dniach 10 – 12 czerwca 2011 r. na stadionie lekkoatletycznym Orła Warszawa odbył się XVII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, w których rywalizowało ponad trzy tysiące zawodników i zawodniczek z 70 miast całej Polski. Z Tarnowa na te zawody w piątek rano wyruszyła 18 osobowa reprezentacja w skład, której wchodziło 10 zawodniczek, 5 zawodników oraz trójka opiekunów: Agnieszka Piotrowicz, Jakub Helizanowicz i Bartłomiej Golec.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie zwyciężyli w konkursie na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Bezpieczeństwa. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 30 czerwca w Sejmie RP. Akcja jest elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich”.

Już po raz piąty w czerwcowy weekend (17-19 czerwca 2011 r.) w 23 miastach na terenie całego kraju (w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdyni, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Opolu, Ostrowie Wlkp., Poznaniu, Rzeszowie, Siedlcach, Skarżysku-Kamiennej, Skierniewicach, Sosnowcu, Szczecinie, po raz pierwszy w Tarnowie (17 czerwca 2011 r.), Tarnowskich Górach i Gliwicach, Wałbrzychu oraz w Warszawie) będzie można spotkać miłośników kolei i ciekawskich chcących odwiedzić miejsca na co dzień zarezerwowanych dla kolejarzy na służbie.

Przypadająca cztery lata temu rocznica objęcia urzędu burmistrzowskiego przez Tadeusza Tertila – człowieka, który uczynił Tarnów miastem nowoczesnym, symbolu rozwoju gospodarczego miasta i ziemi tarnowskiej początku XX wieku, stworzyła doskonałą okazję do ustanowienia „Nagrody im. Tadeusza Tertila”, dla autorów prac licencjackich i magisterskich tematycznie związanych z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim.

Zakończyły się Pierwsze Małopolskie Mistrzostwa Upięć dla Uczniów Szkół Fryzjerskich - Tarnów 2011.

Uczniowie dwóch tarnowskich liceów odnoszą międzynarodowe sukcesy. Przemysław Pękala, który zakończył właśnie edukację w I LO, niedługo weźmie udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej na Tajwanie. Natomiast Wojciech Bochenek, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza zwyciężył w kwietniu br. w Ogólnopolskim Konkursie Neurobiologicznym dla szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentował Polskę podczas konkursu we Włoszech.

Inwestycja kosztowała ponad 500 tysięcy złotych, została sfinansowana z budżetu miasta. Zakres prac był ogromny, obejmował wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej z dwoma placami do gry w siatkówkę, z dwoma placami do gry w koszykówkę, z jednym placem do gry w piłkę ręczną wraz z ogrodzeniem, oświetleniem oraz chodnikiem – dojściem do boiska. Obiekt uruchomiono w Dzień Dziecka, to prezent władz miasta dla adresatów międzynarodowego święta.

Znaczniki

Archiwalne